Šią savaitę, nuo kovo 23 iki 29 dienos, minima Skaitmeninė savaitė, kurios tikslas – atkreipti gyventojų dėmesį į skaitmeninių įgūdžių svarbą tiek darbe, tiek kasdieniame gyvenime. Kiekvieną dieną rodomos naujos transliacijos, skelbiamos dienos temos ir užduotys internetu.
Kovo 23 d., 10 val.
Interaktyvi paskaita „Virtualios realybės žurnalistika"
Naujausios virtualios realybės technologijos jau yra naudojamos kurti „360 laipsnių reportažus" ir „papildytosios realybės" (angl. augmented media) istorijas, kurias medijų vartotojai gali patirti visai kitu būdu nei tradicines medijas. Paskaitos metu bus pasakojama apie tai, kaip virtualios realybės technologijos keičia žurnalistiką ir istorijų pasakojimo būdus, aptarta tokios žurnalistikos teikiama nauda bei iškylantys iššūkiai.
Lektorė: Augustė Nalivaikė, Kauno technologijos universiteto (KTU) Socialinių, humanitarinių mokslų ir menų fakulteto (SHMMF) politikos mokslų doktorantė, dėstytoja.
Kovo 24 d. 10 val.
Interaktyvi paskaita „Lietuvės kuriamas dirbtinis intelektas"
Šiandien dirbtinis intelektas naudojamas visose srityse, kur tik jis gali pakeisti žmogų. Sukurti dirbtinį intelektą, gebantį suprasti žmogaus kalbą, turinčią daugybę atspalvių bei poteksčių, didžiulis iššūkis. Didžiausias dėmesys pasaulyje skiriamas anglų kalbai; tačiau mano, kaip lietuvės, dirbančios kalbos technologijų srityje, pareiga pasirūpinti, kad kompiuteris suprastų būtent lietuvių kalbą. Paskaitos metu sužinosite kaip kompiuterį prakalbinti lietuvių kalba, kas yra virtualieji asistentai ir ką gali dirbtinis intelektas.
Lektorė: Jurgita Kapočiūtė-Dzikienė, profesorė, Vytauto Didžiojo universitetas vyr. tyrėja ir kompiuterinės lingvistikos specialistė, UAB Tilde Informacinės technologijos
Kovo 24 d. 16 val.
Internetinis seminaras: Kultūros vietovių įtraukimas į „OpenStreetMaps" (anglų k.)
„OpenStreetMap" yra nemokamas redaguojamas pasaulio žemėlapis, kurį kuria jo lankytojai. Skirtingai nuo kitų žemėlapių, jį gali taisyti, atnaujinti, atsisiųsti ir naudoti nemokamai visi žmonės.
Seminaro tikslas pakviesti dalyvius sužinoti, kaip į „OpenStreetMap" pridėti vietoves bei puslapius, susijusius su jų vietiniu kultūros paveldu.
Kovo 24 d. 18 val.
Internetinis seminaras: Susipažinkite su „OpenStreetMap" (anglų k.)
„OpenStreetMap" yra nemokamas redaguojamas pasaulio žemėlapis, kurį kuria jo lankytojai. Skirtingai nuo kitų žemėlapių, jį gali taisyti, atnaujinti, atsisiųsti ir naudoti nemokamai visi žmonės.
Transliacijos metu sužinosite: kaip žemėlapių kūrime galite dalyvauti Jūs? Kaip spręsti iškilusias problemas žemėlapyje? Kaip pridėti savo organizaciją ar skaitmeninių įgūdžių centrą į žemėlapį?
Kovo 25 d. 11 val.
Internetinis seminaras: Nuotolinis darbas su „Microsoft Teams" (anglų k.)
Dėl COVID-19 protrūkio atsidūrėme precedento neturinčiais laikais. Praėjusios savaitės Pasaulio sveikatos organizacijos žinia buvo vienareikšmiška – kad žmonijos sėkmė veiksmingai kovojant su koronavirusu labai priklausys nuo veiksmų, kurių organizacijos imsis artimiausiomis dienomis, kad būtų galima sulėtinti jo plitimą ir išvengti perkrovos sveikatos priežiūros sistemose.
Todėl visame pasaulyje esančios įmonės pradėjo vykdyti privalomą nuotolinį darbą savo darbuotojams, kad būtų galima atidėti viruso plitimą ir jo išvengti.
Šis seminaras apie tai, kaip galite suteikti savo komandai ir organizacijai įrankių ir patarimų, kuriant produktyvią nuotolinę darbo aplinką.
Kovo 26 d. 11 val.
Pokalbis „Kritiškai (ne) mąstau"
Didėjant skaitmeninių naujienų įtakai yra labai svarbu suvaldyti mus pasiekiančius informacijos srautus ir gebėti atskirti kas tikra, o kas ne. Viena iš didžiausių šių laikų problemų internete yra melagienos (ang. Fake news) – jomis yra naudojamasi siekiant manipuliuoti mases. Tam, kad galėtume atsirinkti informaciją mums reikalingas kritinis mąstymas. Jis mums padeda adekvačiai įvertinti informacijos gausą ir mąstyti savarankiškai. Šiame pokalbyje sužinosime kas yra tos melagienos, kaip netapti medijų įkaitais, ir kaip jas naudingai išnaudoti savo tikslams.
Pokalbio dalyviai: KTU Socialinių, humanitarinių mokslų ir menų fakulteto docentas dr. Nerijus Čepulis ir žurnalistas, žurnalo „Verslo klasė" redaktorius Aurelijus Katkevičius.
Kovo 26 d. 12 val.
Diskusija „Dirbtinis intelektas"
Diskusijoje advokatų profesinės bendrijos WINT partneris, advokatas Andrius Iškauskas ir Argyle.io startuolio technologijų vadovas ir bendraįkūrejas, Lietuvos Dirbtinio Intelekto Asociacijos Prezidentas Audrius Zujus paaiškins kaip pažinti dirbtinį intelektą, koks jo teisinis reguliavimas šiandien ir kaip jį panaudoti technologinei kūrybai ir pažangai.
Diskusijos moderatorius Aurelijus Katkevičius.
Kovo 27 d.
Dienos tema: e. valdžios paslaugos (mokomieji filmukai, vaizdo transliacijos)
Šiandien vis daugiau paslaugų persikelia į elektroninę erdvę, todėl nebėra būtina fiziškai atvykti į specialias institucijas – daugelių dalykų galime pasirūpinti neiškėlę kojos iš namų. Lietuvoje pagrindinė viešųjų paslaugų internetinė svetainė – Elektroniniai valdžios vartai. Išmokę naudotis šios svetainės paslaugomis, galėsite ne tik užsisakyti įvairias pažymas, deklaruoti gyvenamąją vietą, bet ir įregistruoti verslą ir dar daug kitų reikalų susitvarkyti! Pasirašyti dokumentus galima iš bet kurios pasaulio vietos, kurioje yra interneto ryšys bei turima kvalifikuota e. parašo priemonė, kurios dėka galite patvirtinti savo tapatybę.
Daugiau informacijos apie Skaitmeninę savaitę rasite čia: https://www.prisijungusi.lt/renginiai/skaitmenine-savaite-2020/
Rima Norvilienė, Komunikacijos ir informacinių technologijų skyriaus vedėja
Turite klausimų?