Šilalės krašto poetei Teresei Ūksienei – 90 metų

2021 06 16

Šilalės rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje surengta literatūrinė popietė, skirta Šilalės garbės pilietės, Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos Šilalės filialo pirmininkės, poetės Teresės Ūksienės 90 metų jubiliejui. Simboliška tai, kad išgyvenusi tremtį, T. Ūksienė savo gimtadienį mini per Gedulo ir Vilties dieną.

Per devynis dešimtmečius T. Ūksienė yra nuveikusi daug prasmingų darbų ne tik Šilalės rajono, bet ir Lietuvos labui.  Ji yra net 37 knygų autorė. „Tačiau būtina akcentuoti, kad poetė savo knygelių neparduoda, bet jas išdovanoja vaikams“, - pridūrė renginį vedusi Informacinių išteklių ir metodikos skyriaus vedėja Stefa Minutaitė. Dar nemažą plotą knygų lentynose užima jos sudaryti leidiniai. Pirmiausia reikėtų paminėti daugiatomį leidinį „Erškėčių keliu“, kuriame talpinama visa skaudi mūsų tautos istorija. Jos dėka dienos šviesą išvydo ir visuomenei tapo prieinama partizanų Irenos Petkutės-Neringos, Mečislovo Dargužo-Aro, Vytauto Liatuko-Keleivio, Stefos Grikšaitės-Kranauskienės kūryba. O kiek atminimo paminklų pastatyta kartu su bendraminčiais.

„Belaukdami poetės jubiliejaus, mūsų bibliotekininkai sudarė išsamią poetės kūrybinio kelio bibliografiją ir aptiko net 4 natų leidinius. Tiek jų yra oficialiai išleista, o jeigu suskaičiuotume, kiek jos eilėraščių yra tapę dainomis – susidarytų gana nemažas albumas“, - toliau nuveiktus darbus vardijo S. Minutaitė.

Į šventinį renginį pasveikinti jubiliatės atvyko Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos Šilalės filialo atstovai, kultūros įstaigų vadovės, literatai, bičiuliai ir artimieji. Sulaukta ir virtualių sveikinimų iš Šilalės lopšelio-darželio ,,Žiogelis“, šeimos narių.

T. Ūksienę ir susirinkusiuosius nustebino į popietę užsukusios klasės draugės (įsikūnijo literatės Dalia ir Violeta), kurios sukėlė juoko bangą ir sukūrė puikią nuotaiką. Tačiau visų nuostabai sveikinimo žodį stojosi tarti tikroji klasės bičiulė Palmira Kalnikienė. Judvi pasidžiaugė galėdamos turėti viena kitą, tuo pačiu apgailestavo, kad ne visiems buvo lemta sulaukti ilgų metų. Jautrų sveikinimą skyrė ir proanūkė Evita Ūksaitė. Tuo tarpu bibliotekos direktorė Astutė Noreikienė sukūrė poetei padėkos eilėraštį, kurį kartu su autorės knygų viršelių koliažu įteikė T. Ūksienei.

Jubiliatei koncertinę programą dovanojo Renata Gužauskienė, kuri specialiai šiai progai pagal T. Ūksienės eiles sukūrė dainą.

Rima Norvilienė, Komunikacijos ir inovacijų skyriaus vedėja, autorės nuotr.

Paskutinį kartą redaguota: 2021-06-16