Projekto-parodos tikslas – lavinti ugdytinių socialinę, sveikatos saugojimo ir stiprinimo, komunikavimo, pažinimo bei meninę kompetencijas, iš javų varpų, šiaudų ar grūdų gaminant įvairius darbelius.
Javai simbolizuoja nenutrūkstamą gyvybę, kadangi vėl būna pasėti ir vėl tęsia gyvenimą iš naujo. Šiaudai taip pat anksčiau buvo itin reikšmingi lietuvio gyvenime: jais dengė namus, iš jų gamino ne tik įvairius buities daiktus, bet ir kūrė papuošimus, ypač – šiaudų sodus. Šiaudas – nenutrūkstamos gyvybės simbolis, kuris vaiko delnuose, padedant pedagogui, gali tapti nuostabiu meno kūriniu.
Ugdytiniai tobulino vizualinę raišką, kūrybiškumą, originalumą, meninę kompetenciją. Patyrė daug naujų įspūdžių ir atradimų. Susipažino su lietuvių tautodailininkų kurtais sodais ir šiaudiniais žaislais. Aiškinosi, kur šiaudai buvo naudojami senovėje. Naudojant STEAM metodą, gilino žinias apie įvairių rūšių javus.
Ši paroda yra respublikinio ikimokyklinio ugdymo įstaigų bendruomenių ekologinio-etninio švietimo projekto „Užauginsiu pats duonelę“ tęsinys. Šio projekto metu vaikai sėjo rugius/kviečius, stebėjo jų augimą, pjovė ir net bandė „spragilais“ kulti. Iš ruginių/kvietinių miltų gamino įvairius gaminius. O iš javų varpų, šiaudų, grūdų gamino įvairius darbelius ir surengė parodą „Kai javai išplaukia...“
Projektą-parodą inicijavo ir vykdo Šilalės lopšelio-darželio „Žiogelis“ ikimokyklinio ugdymo mokytojos: Monika Čapaitė, Jovita Aužbikavičienė, Sigita Bartkuvienė, Daiva Pilypienė, direktoriaus pavaduotoja ugdymui Kristina Ačė.
Parodą galite apžiūrėti bibliotekos Vaikų skaitykloje (III a.).
Turite klausimų?