Bibliotekoje vyko edukacinė paskaita „Kvapų patirtys ir žmogaus savijauta. Parfumeriniai faktai, mitai, etiketas. Meninės parfumerijos pažinimas“.
Paskaitą vedė parfumerijos edukatorė, meninių kvepalų prekės ženklų prodiuserė Edita Vigelytė.
Susitikimo metu klausytojai turėjo puikią progą išgirsti itin šaunių įžvalgų apie kvepalų istoriją. Edukatorė pasidalino faktais, jog iki XVIII a. pabaigos parfumerija buvo labai retas ir be galo brangus produktas, kurį įsigyti pajėgios buvo tik Europos karališkosios šeimos.
Daugelį sėdinčių auditorijoje nustebino, kad „vyriški“ ir „moteriški“ kvepalai neegzistuoja. Parfumerijos ekspertė paaiškino, kad tai yra mitas, plačiai pasklidęs pasaulyje nuo 1903 m., kuomet pardavėjai sugalvojo genialų marketingo žingsnį, skirstyti parfumeriją pagal lytį. Pasak ekspertės, bėgant laikui vyrų lentynose atsirado solidūs, gyvi, ryškūs kvapai, o štai moteriai pagal tuo metu būdingą tipažą atiteko gėlių ir vaisių aromatai.
Paskaitos dalyviai sužinojo apie naujausias kvapų tendencijas. Edukatorė aptarė, jog šiais metais medienos, gintaro ir ūdo kvapas pamažu traukiasi iš rinkos. Vietoj jų vyrauja salsvūs kvapai, nukeliantys į egzotines šalis, dvelkiantys vanile ir primenantys ardžius konditerinius gaminius. Įdomu tai, kad šias tendencijas formuoja programėlės „Tik Tok“ vartotojai.
Po šios itin informatyvios paskaitos norintys turėjo progą užuosti ar pasikvėpinti pageidaujamais kvapais. Susirinkę klausytojai iš edukacijos išėjo dar labiau suintriguoti ir praplėtę savo žinias apie parfumerijos industriją.
Renginį organizavo Skaitytojų aptarnavimo skyrius.
Vytė Kubaitytė, bibliotekos savanorė, autorės nuotr.
Turite klausimų?