2024 06 17

Birželio 12 d. bibliotekoje rinkosi poetai, menininkai ir poezijai neabejingi žmonės. Juos visus subūrė vienas tikslas – kraštietės tremtinės Elenos Karbauskaitės-Vismantienės poezijos knygos „Lemties ir ilgesio keliu“ pristatymas, kuris surengtas jos atminimui. Renginį pradėjo ir ne kartą visus džiugino Šilalės rajono savivaldybės kultūros centro moterų vokalinis ansamblis „Aitra“ su savo skambiomis dainomis.
Šilalės rajono literatų klubo „Versmė“ pirmininkė Stefa Minutaitė pasidalino paskutiniais prisiminimais apie knygos autorę ir pakvietė visus ją pagerbti tylos minute. Renginio metu atsiminimais ir gražiais žodžiais dalinosi Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos Šilalės skyriaus narė Loreta Kalnikaitė, kuri ypač dėkojo Elenos dukrai Aušrai Silvai už perduotus mamos užrašus, kuriuose buvo eilėraščiai, nuotraukas ir kitokią informaciją, kurią sutalpino į knygą.
Bilionių seniūnė Loreta Daukantienė prisiminė, kaip Elena visada padėdavo renginiuose bet kokiu klausimu, o vienas iš daugelio pomėgių buvęs – vaistažolių rinkimas. Tremtinys, Bilionių meno mėgėjų teatro aktorius Zenonas Levickis su šypsena prisiminė bendrus vaidinimus su Elena ir kiek gerų emocijų jie suteikdavo. Šilalės rajono literatų klubo „Versmė“ narė Lyda Voroneckaja deklamavo eilėraštį, kurį sukūrė būtent šiai dienai, o renginio intarpuose Elenos eiles skaitė Šilalės rajono literatų klubo „Versmė“ narės Violeta ir Dalia.
Nuoširdžius padėkos žodžius sakė ir Elenos dukra Aušra Silva, kuri dėkojo knygos sudarytojoms Teresei Ūksienei ir Loretai Kalnikaitei už mamos darbų išsaugojimą bei įamžinimą. O visiems susirinkusiems dėkojo Šilalės viešosios bibliotekos direktorė Sauga Vaičikauskienė.

Loreta Šimutytė-Balčiūnienė, Komunikacijos ir inovacijų skyriaus vyr. bibliotekininkė-edukatorė, autorės nuotr.

Paskutinį kartą redaguota: 2024-06-17