Bibliotekos savanorės Vytės apsilankymas vaikų darželyje

2024 07 03

Bibliotekos savanorė Vytė Kubaitytė lankėsi Šilalės lopšelyje-darželyje „Žiogelis“ „Nykštukų” grupėje su paruošta edukacija pagal Geoffroy de Pennart knygą „Karalaitė, drakonas ir narsusis riteris“.

Susitikimo tikslas buvo supažindinti vaikučius su fantastišku knygų pasauliu, paskatinti nuo pat vaikystės pamilti knygutes, nes jos – neaprėpiamas žinių ir vaizduotės šaltinis.

Edukacijos metu vaikai įdėmiai klausėsi pasakos apie mielą karalaitę ir ją rūpestingai globojantį seną bambeklį drakoną Jurgį bei narsųjį riterį, pasiryžusį įveikti visas kliūtis, kad užkariautų švelniosios karalaitės širdį.

Perskaičius knygutę, mažieji analizavo jos siužetą, veikėjus, labiausiai patikusias scenas ir galimas istorijos baigtis. Ši šmaikšti ir smagi istorija paskatino vaikučius suprasti, jog viskas yra įmanoma. Nesvarbu, kokios kliūtis ištinka kelyje – jeigu tikrai kažko nori, visuomet pasieksi savo tikslą.

Po rimtos diskusijos, privertusios susimąstyti, mažieji atsipalaidavo lavindami savo kūrybinius gebėjimus.  Visi vaikučiai, pasitelkdami savo vaizduotę, unikaliai spalvino pasakos veikėjus. Renginį vainikavo bandymas išspręsti labirintą, taip padedant riteriui išvaduoti karalaitę.

Vytė Kubaitytė, bibliotekos savanorė, autorės nuotr.
Paskutinį kartą redaguota: 2024-07-03