Interneto skaitykloje jau kurį laiką veikia interaktyvi paroda „Lietuvos paveldo vertybės UNESCO sąrašuose ir registruose“. Detaliau susipažinti su šia paroda, daugiau sužinoti apie UNESCO saugomas vertybes mūsų šalyje bibliotekoje surengtos edukacijos. Jose dalyvavo Šilalės Dariaus ir Girėno progimnazijos penktokai ir šeštokai su geografijos mokytojomis Dalia Kubaitiene ir Livija Lukošiūte. Atvira paskaita apie UNESCO pasaulio paveldą surengta ir Šilalės rajono gyventojams, kurie taip pat turėjo unikalią progą pamatyti interaktyvią ekspoziciją.
Visą dieną Šilalei skyrė ir tris renginius bibliotekoje padėjo suorganizuoti Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos sekretoriato Paveldo programų vadovė Renata Vaičekonytė Kepežinskienė ir Komunikacijos programų vadovė Miglė Viselgaitė. Viešnios mūsų rajone lankėsi pirmą kartą, domėjosi tiek bibliotekos veikla, tiek Šilalės krašto istorija bei lankytinomis vietomis.
Šilalės Dariaus ir Girėno progimnazijos mokiniai edukacijos metu sužinojo, kuo Lietuvos vertybės, įrašytos į UNESCO sąrašus ir registrus praturtina pasaulio kultūros ir gamtos paveldo lobyną. Taip pat vaikai aplankė materialųjį, nematerialųjį ir dokumentinį paveldą pristatančius parodos stendus bei susipažino su interaktyviais personažais. Edukacijos dalyviai turėjo dirbti ir komandose naudodami užduočių lapus bei mobiliąją programėlę U CHAT. Geriausiai įveikę specialias užduotis buvo apdovanoti.
Po pietų bibliotekoje surengta vieša paskaita „UNESCO pasaulio paveldas. Kuo tai reikšminga mums ir pasauliui?“. Renginio dalyviai sužinojo apie UNESCO organizaciją, struktūrą, jos tikslus ir uždavinius, reikšmę ir svarbą saugojant kultūros ir gamtos objektus pasaulyje ir Lietuvoje.
Interaktyvi paroda yra skirta Lietuvos paveldo vertybėms, įrašytoms į UNESCO sąrašus ir registrus. Lietuva turi 12 vertybių, susijusiu su UNESCO tarptautiniu statusu. Tai – Vilniaus istorinis centras, Kuršių nerija, Kernavės archeologinė vietovė, Struvės geodezinis lankas, Kauno modernizmo architektūra, sutartinės, Baltijos valstybių dainų ir šokių šventė, kryždirbystės tradicijos, Baltijos kelio dokumentai, Radvilų archyvai, Liublino unijos akto dokumentais, Žuvinto biosferos rezervatas.
Paroda parengta taip, jog ji įtrauktų domėtis ir pažinti. Tam panaudoti garso įrašai, video, judančios detalės, įdomūs vizualiniai sprendimai. Interaktyvią parodą šilališkiai gali aplankyti iki lapkričio pradžios bibliotekos pirmame aukšte.
Rima Norvilienė, Komunikacijos ir inovacijų skyriaus vedėja, autorės nuotr.
Turite klausimų?