Gimnazistai tikrino savo kantrybę

Pirmadienis, 24 Lapkritis 2014 15:23

Lapkričio 21 dieną Šilalės Simono Gaudėšiaus gimnazijoje paminėta Tolerancijos diena. Jos metu gimnazistai kalbėjo apie toleranciją, jos suvokimą jaunų žmonių gyvenime, tačiau daugiausiai dėmesio skirta kantrybei, tiksliau mokinių kantrybės savianalizei. Netradicines pamokas organizavo gimnazijos etikos mokytoja Salomėja Savickytė ir Šilalės rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Informacijos skyriaus vedėja Rima Norvilienė.

Pamokų metu pirmiausia paminėta, kad tolerancija, išvertus iš lotynų kalbos, reiškia kantrybę. Todėl siekiant išsiaiškinti, ar kantrūs yra mokiniai, jiems pasiūlyta atlikti keletą testų.

Visų pirma gimnazistai atliko testą „Ar tu tolerantiškas?", kuriame reikėjo atsakyti į klausimus apie tai, kaip jie reaguoja į pagyvenusius žmones arba kaip elgiasi, matydami, kad iš jų yra šaipomasi.

Antrajai užduočiai kiekvienas gimnazistas gavo po vieną baltą popieriaus lapą. Per keletą minučių jie turėjo tik rankomis išplėsti kuo ilgesnę siaurą juostelę-gyvatę. Daugeliui kantrybė baigėsi greičiau negu užduočiai skirtas laikas. Laimėjo kantriausi – kieno gyvatė buvo ilgiausia.

Komplimentų metodas bus skirtas išmokti pasakyti gerą žodį ne tik sau, bet ir šalia esančiam. Šis metodas moko įsiklausyti į save ir kito nuomonę, būti kantriu, pakančiu ir tolerantišku.

Įdomiausia užduotimi gimnazistai įvardijo „Zefyrų iššūkį". Jo tikslas yra sustiprinti darbą komandoje ir gebėjimą išklausyti vienas kito pasiūlymus, atskleisti kūrybiškumą, taip pat išmokyti dalintis jausmais ir emocijomis.

Mokiniai, suskirstyti komandomis, gavo po priemonių rinkinį: 20 makaronų, metrą lipnios juostos, metrą siūlo ir vieną zefyrą. Iš šių priemonių jie turėjo pastatyti bokštą, kurio viršuje – zefyras. Nugalėjo aukščiausią ir tvirčiausią konstrukciją pastačiusios komandos. Sėkmę joms atnešė bendravimas tarpusavyje ir kantrumas vienas kito atžvilgiu.

Rima Norvilienė, Informacijos skyriaus vedėja, autorės nuotr.