Bibliotekoje – žymi rašytoja Daiva Vaitkevičiūtė-Rekašienė

Ketvirtadienis, 04 Balandis 2013 16:00

Balandžio 2 dieną minima Tarptautinė vaikiškos knygos diena. Ta proga kasmet Šilalės viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriaus darbuotojos organizuoja susitikimus su žymiais vaikų rašytojais. Pernai bibliotekoje svečiavosi Vytautas V. Landsbergis, šiemet į susitikimą su vaikais pakviesta kraštietė, žymi rašytoja, žurnalistė, scenaristė Daiva Vaitkevičiūtė-Rekašienė.

Daiva Vaitkevičiūtė-Rekašienė rašo ne tik vaikams, bet ir suaugusiems – daugiausiai meilės romanus. Pirmoji jos knyga „Monikai reikia meilės" pasirodė 2001 metais. Iš viso rašytoja yra parašiusi dešimt knygų.

Į susitikimą atėję jaunieji skaitytojai domėjosi, kurią knygą rašytojai buvę parašyti sunkiausia. „Marius Pietaris ir burtų knyga" – būtent šios knygos pavadinimą vaikai išgirdo. Pasak autorės, ji šį kūrinį rašiusi savo sergančiam sūnui. Ligoninėje kurį laiką praleidęs sūnus perskaitė visas tuo metu populiarias „Hario Poterio" dalis, todėl nelikę nieko kito, kaip tik parašyti panašios tematikos knygą. Rašytoja prisipažino šiai knygai sugaišusi daugiausiai laiko, kadangi joje kupina mitologinių motyvų. Pasak Daivos, reikėjo patikrinti daug informacijos, kad nesuklaidintų skaitytojų. Autorė pasakojo ilgai ieškojusi baubo ūgio, kol galiausiai rado - jis yra kibiro dydžio.

Artimiausią jos širdžiai knygų Daiva įvardijo „Trise prieš mafija". Tai – bene pirmoji lietuvių detektyvinė apysaka, skirta paaugliams, kurioje D. Vaitkevičiūtė paliečia vaikų globos namų auklėtinių gyvenimo problemas.

Šiuo metu Daiva Vaitkevičiūtė-Rekašienė yra gerai žinoma, kaip populiarių lietuviškų serialų „Nekviesta meilė", „Nemylimi", „Svetimi", „Pasmerkti" „Moterys meluoja geriau", „Be namų" scenarijų kūrėjų. Į biblioteką susirinkę jaunieji skaitytojai nepraleido progos pasidomėti, kaip seksis jų pamėgtų serialų herojams. Scenarijus minėtiems serialams rašanti D. Vaitkevičiūtė netgi atskleidė keletą serialo „Moterys meluoja geriau" serialo momentų, kuriuos netrukus išvysime televizoriaus ekranuose.

D. Vaitkevičiūtė pasakojo, kad knygos ir scenarijaus rašymas – du skirtingi dalykai. Knygoje gali būti vos keli veikėjai, jie gali gyventi įvairiose pasaulio vietose ir staiga jas keisti. Tuo tarpu kuriant serialą daugybė skirtingų personažų ir siužetinių linijų – būtini, filmavimo vietos ribotos – nėra taip paprasta persikelti iš vieno miesto į kitą ir pan.

Su vaikais rašytoja bendravo šiltai, ragino juos kuo daugiau svajoti. Net ir pasibaigus susitikimui, vaikai buriavosi aplink rašytoja, užduodami vis naujų klausimų.

Informacijos skyriaus vedėja Rima Kairytė