Obelyno bibliotekoje – popietė, skirta poetui M. Vainilaičiui

Pirmadienis, 04 Vasaris 2013 08:54

Į literatūrinę popietę „Pasakiškos baltos gaidos", skirtą vaikų poeto M. Vainilaičio 80-osioms gimimo metinėms, rinkosi Obelyno pagrindinės mokyklos antros klasės mokiniai (mokytoja J. Aurylienė). Renginyje taip pat dalyvavo šios mokyklos direktorius A. Betingis ir jo pavaduotoja D. Jakštienė.

Bibliotekininkė susirinkusiems pristatė poeto biografiją, apžvelgė jo kūrybą. Po to popietės dalyviai išskubėjo į lauką, kur sniego pusnyse jų laukė baltos poezijos gaidos. Specialiai šiam renginiui pagamintose gaidose buvo sudėti M. Vainilaičio eilėraščiai apie žiemą. Popietės dalyviai jas traukė iš sniego ir skaitė. Tai - antrokai Lukas Ledauskis, Lėja Tarvydaitė, Marytė Mikulskytė, Gabrielė Gerdauskaitė, Roberta Bružaitė, Vytukas Montrimas ir kt.

Žaismingas poeto M. Vainilaičio eilėraštis „Į pakalnę" visus dalyvius „pavertė kiškučiais, kurie susiruošė čiuožti į pakalnę". O kitas poeto eilėraštis – „Karalienė žiema" – į svečius pakvietė net pačią valdovę Žiemą.

Surinkę visas gaidas ir pasidžiaugę žiemos išdaigomis, popietės dalyviai vaišinosi duonos riekele su bruknių uogiene ir gurkšnojo karštą arbatą.

Obelyno filialo bibliotekininkė Silvijana Trijonaitienė