Atidaryta penkiolikmetės M. Vitartaitės personalinė darbų paroda

Antradienis, 08 Sausis 2013 17:34

Sausio 8 dieną Šilalės viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriuje atidaryta Šilalės meno mokyklos dailės skyriaus 6-os klasės mokinės Medos Vitartaitės kūrybinių darbų paroda. Simboliškai pavadinta „Šešeri metai kūrybos", paroda tarsi veda per penkiolikmetės kūrybinį gyvenimą, kuriame vyrauja įvairios piešimo technikos, formos ir spalvos.

Parodoje eksponuojama 40 piešinių. Darbuose gausu gamtos motyvų, tačiau nevengiama ir portretų. Kūrybinių darbų būta ir daugiau, tačiau daugelis jų yra iškeliavę į rajoninius ir respublikinius konkursus. Medai pastaruosiuose sekasi puikiai, laimėta ne viena prizinė vieta.

Į parodos atidarymą susirinko gausus būrys jaunosios menininkės artimųjų, pedagogų, klasės draugų ir bičiulių.

Ketverius metus Meno mokykloje su Meda dirbusi Sonata Dargienė gyrė savo mokinę už kruopštumą ir darbštumą. Stropi mergaitė visada darbus atlikdavo laiku, o svarbiausia – kruopščiai. Tačiau, pasak pedagogės, Medos stropumo jausmas stiprus, beje, kaip ir jos kuklumas. „Kukli ji buvo, kukli ir tebėra", – sakė S. Dargienė. Todėl savo auklėtinei ji palinkėjo daugiau ryžto, pasitikėjimo savimi ir nebijoti išreikšti savęs.

„Mažai tokių mokinių. Ji – labai talentinga", – sakė šiuo metu Medą mokanti Meno mokyklos mokytoja Ilona Venckienė. Dvejus metus mergaitę pažįstanti pedagogė taip pat išskyrė jos kuklumą, kurio ragino kuo greičiau atsikratyti ir ryžtingai siekti savo tikslo.

Svarbią akimirką Medos palaikyti atvyko mama ir močiutė. Jos neslėpė, jog labai didžiuojasi savo dukra ir anūke. Paauglės močiutė prisiminė Medą piešusią nuo pat mažens. Mergaitė nuolat klaususi jos, ką piešti, o ši kantriai vardindavo visus gyvius ir augalus. Tuo tarpu Medos mama stebėjosi savo atžalos kantrybe ilgas valandas leisti tik piešiant.

Panašu, kad Medos talentas, kūrybiškumas ir meninė išraiška paveldėta būtent iš močiutės. Kelis dešimtis metų skaičiuojantys eksponatai šalia anūkės darbų – to įrodymas. Mergaitės močiutė ne tik piešė, bet ir labai mėgo rankdarbius.

Medą, surengusią savo pirmąją personalinę parodą, sveikino klasės draugai ir bendramintės iš Meno mokyklos, taip pat Šilalės Simono Gaudėšiaus gimnazijos mokinių prezidentas Modestas Gudauskas.

M. Vitartaitę sveikino ir bibliotekos direktorė Astutė Noreikienė. „Ne viską mokame parodyti patys, ne viską atskleisti, kaip norėtume. Gerai, kad šalia yra žmonių, kurie padeda... mama, močiutė, mokytojos", – kalbėjo įstaigos vadovė. Ji, parodos autorei ir jos mokytojoms įteikdama padėkos raštus, linkėjo Medai tapti profesionale menininke ir garsinti Šilalės kraštą.

Renginį vedusi Vaikų literatūros skyriaus vedėja Ona Bajorinienė pakvietė svečius apžiūrėti eksponatų ir pasivaišinti Medos mamos iškeptu obuolių pyragu.

Rima Kairytė, Informacijos skyriaus vedėja