Bibliotekoje – net 45 kalendoriai su peliukais

Ketvirtadienis, 12 Gruodis 2019 16:05

Šilalės meno mokyklos auklėtinių kūrybinių darbų paroda pavertė biblioteką ne tik knygų, bet ir peliukų namais. Peliukus vaizduojantys piešiniai-kalendoriai sugulė į originalią ekspoziciją ,,Naujuosius pasitinkant" (mokytoja Laimutė Rupšytė), skirtą Baltosios žiurkės metams paminėti.

Parodos atidaryme dalyvavo jaunieji menininkai, jų tėveliai, seneliai. Renginį vedusios dvi pelytės – Vitalija Gudelytė ir Evita Ūksaitė – pristatė, kodėl šių metų vaikų darbeliuose dominuoja žiurkės ir peliukai. Žiurkė yra pirmasis Kinijos horoskopo gyvūnas, kuris yra puikus taktikas ir strategas, sėkmingai susidorojantis su bet kokiomis gyvenimo problemomis. Žiurkė bus 2020 metų simbolis, kuris padės tiems, kurie tikslų siekia sąžiningais būdais, gerbia žmones.

Mokytoja Laimytė Rupšytė plačiau papasakojo apie šių metų kalendorių kūrybines dirbtuves. Pasak jos, kiekvienas vaikas savo piešiniuose pavaizdavo labai skirtingus peliukus. Todėl kiekvienas kalendorius savaip žavus ir įdomus.

Vaikus pasveikino ir Šilalės meno mokyklos direktoriaus pavaduotojas Andrius Zaikauskas, kuris pasidžiaugė vaikų vaizduote, kūrybiškumu, žaismingumu, spalvų pajutimu, užsidegimu eksperimentuoti.

Vaikų literatūros skyriaus vedėja Ona Bajorinienė palinkėjo gražių ateinančių švenčių, norų išsipildymo ir įteikė jauniesiems menininkams Šilalės rajono savivaldybės viešosios bibliotekos direktorės Astutės Noreikienės padėkas.

Rima Norvilienė, Komunikacijos ir informacinių technologijų skyriaus vedėja, autorės nuotr.