Daugiau nei pusšimtis Šilalės rajono mokinių įgijo robotikos žinių

Trečiadienis, 11 Gruodis 2019 17:18

Šilalės rajono savivaldybės viešoji biblioteka įgyvendino projektą „Inžinerijos stebuklas – robotika Tavo rankose". Šiuo projektu buvo siekiama supažindinti mūsų rajono vaikus su robotika ir lego konstruktoriais. Užsiėmimai vyko Obelyno, Upynos, Pajūralio ir Kvėdarnos bibliotekų lankytojams. Iš viso surengta 20 robotikos užsiėmimų, kuriuose dalyvavo apie 60 vaikų nuo 7 iki 14 metų amžiaus, sukonstruota 16 skirtingų robotų.

Netradicinių pamokų metu dalyviai mokėsi programuoti, modeliuoti, sėmėsi žinių ir patirties IT srityje. Vaikai dirbo su naujausiais lego konstruktorių rinkiniais, kurie yra skirti mokytis žaidžiant. Įdomu tai, kad vieną rinkinį sudaro 455 detalės. Užsiėmimų metu vaikai konstravo lego robotus, kurių sudėtingumą ir galingumą tikrino sumo varžybų metu. Pastarosios sulaukė daugiausiai emocijų.

Tris mėnesius bibliotekos įgyvendintą projektą vainikavo finalinis renginys. Apkeliavus keturias rajono bibliotekas, Šilalės rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje įvyko finalinės robotų konstravimo varžybos. Keturios mokinių komandos nustatytą laiką iš lego detalių rinko naują robotą, taip pademonstruodami mokymų metu įgytas robotikos žinias. Stipriausią robotą pagamino Obelyno komanda. Antrąją vietą užėmė kvėdarniškiai, o trečiojoje pozicijoje liko upyniškiai. Komandai nugalėtojai atiteko pagrindinis prizas – kelionė į Energetikos ir technikos muziejų Vilniuje.

Po finalinio renginio visi dalyviai galėjo atsipalaiduoti žaisdami virtualius žaidimus Interaktyvioje jaunimo erdvėje, pasinerti į virtualų pasaulį su „VRTaškas".

Projektą „Inžinerijos stebuklas – robotika Tavo rankose" finansavo Lietuvos kultūros taryba ir Šilalės rajono savivaldybė.

Rima Norvilienė, Komunikacijos ir informacinių technologijų skyriaus vedėja, autorės nuotr.