Istorikas Alfredas Bumblauskas subūrė pilnutėlę salę

Pirmadienis, 18 Lapkritis 2019 08:31

Praėjusį penktadienį Šilalėje lankėsi neeilinis svečias – prof. dr. istorikas Alfredas Bumblauskas, kuris subūrė daugiau pusšimtį Žemaitijos istorija besidominčių Šilalės rajono gyventojų. Gerai žinomo TV projekto „Nacionalinė ekspedicija" vadovas A. Bumblauskas skaitė paskaitą „Žemaitija iki Zarasų ir Visagino". Šis renginys skirtas bibliotekoje simboliškai užbaigti šiemet minimą Žemaitijos vardo 800 metų jubiliejų.

Susitikimą vedusi bibliotekos vyr. metodininkė Stefa Minutaitė pasidžiaugė garbingo svečio vizitu Šilalėje ir kvietė susirinkusiuosius būti aktyviais – užduoti klausimų. Pilnutėlė salė nepraleido progos paklausti apie Šilalės rajone stūksantį Bilionių piliakalnį ir jame, kaip manoma, galėjusią įvykti garsiąją Pilėnų tragediją. A. Bumblauskas sulaukė ir kitų klausimų Žemaitijos istorijos tema.

Net ir pasibaigus renginiui, žmonės neskubėjo skirstytis – bendravo su istoriku, o šis mielai atsakinėjo į visus iškilusius klausimus.

Rima Norvilienė, Komunikacijos ir informacinių technologijų skyriaus vedėja, autorės nuotr.