Vakaras, skirtas Adomo Mickevičiaus kūrybai

Pirmadienis, 18 Lapkritis 2019 08:11

Praėjusią savaitę Šilalės rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje vyko literatūrinė-muzikinė kompozicija, skirta poeto Adomo Mickevičiaus kūrybai. Pilnutėlė salė klausėsi Gedimino Storpirščio skaitomų A. Mickevičiaus eilių ir ištraukų iš poemos „Ponas Tadas", intarpuose grožėjosi dainuojamąja poezija – aktorius ir bardas atliko savo autorines dainas pagal A. Grybausko, V. Šekspyro ir kt. poeziją.

Renginį „Tėvynė Lietuva – mielesnė už sveikatą" vedusi Skaitytojų aptarnavimo skyriaus vedėja Danutė Šimkienė padėkojo gausiai į literatūrinį-muzikinį vakarą susirinkusiems šilališkiams. Žiūrovų gausa pasidžiaugė ir Šilalės rajono savivaldybės viešosios bibliotekos direktorė Astutė Noreikienė.

Vakaras buvo skirtas A. Mickevičiaus atminimui pagerbti, prisiminti jo darbus ir įtaką Lietuvos literatūrai bei istorijai. A. Mickevičius įėjo į pasaulinę literatūrą kaip kovingas romantikas: karštai gynė tautos ir asmenybės teisę į laisvę. Jis visokeriopai puoselėjo meilę gimtajam kraštui bei jo istorijai. Istorinėse poemose „Gražina", „Konradas Valenrodas" išaukštino lietuvius, kovojusius su kryžiuočiais, jų valingumą, patriotizmą. Jose, kaip ir žymiausioje poemoje „Ponas Tadas", poetizuojama Lietuvos gamta, sukurta daug ryškių lyrinių Lietuvos kraštovaizdžio paveikslų, epiškų senosios Lietuvos buities, kasdienio gyvenimo vaizdų. Kūriniai, ypač istorinės poemos, skatino lietuvių tautinį judėjimą, tautinės savimonės ugdymą, turėjo įtakos lietuvių literatūrai.

Rima Norvilienė, Komunikacijos ir informacinių technologijų skyriaus vedėja, autorės nuotr.