Bibliotekoje paminėtas Pepės Ilgakojinės gimtadienis

Penktadienis, 15 Lapkritis 2019 10:00

Šilalės rajono savivaldybės viešoji biblioteka vienai dienai tapo Vila Vilaite, kurioje susibūrė Pepės Ilgakojinės gerbėjai. Čia atvyko ir pati herojė su drauge, kurios pakvietė sudalyvauti Pepės Ilgakojinės gimtadienio šventėje, kupinoje nutrūktgalviškų užduočių ir linksmybių. O kad būtų dar smagiau – surengta dryžuotų kojinių paroda ir „pepiškų" kasyčių kūrybinės dirbtuvės.

Pepė Ilgakojinė yra švedų rašytojos Astrid Lindgren išgalvotas knygos personažas, pirmą kartą aprašytas tokio paties pavadinimo knygoje. Tai pasakojimas apie didžiausią pasaulyje pramuštgalvę bei linksmuolę, nešiojančią skirtingų spalvų kojines. Tad tikrai netrūko mergaičių, norinčių atrodyti taip, kaip garsioji Pepė Ilgakojinė. Tam į pagalbą Vaikų literatūros skyriaus darbuotojos pasikvietė kirpėją-stilistę Emiliją Trakšelytę. Kol mažosios Pepės gražinosi, berniukams surengta smagi žinių viktorina.

O kaip gimtadienis be tortas? Būta ir jo! Žinoma, kaip ir tikroje gimimo dienos šventėje, renginyje dalyvavę Šilalės Dariaus ir Girėno progimnazijos mokiniai užrašė linksmų ir šmaikščių palinkėjimų.

Pepės Ilgakojinės gimtadienis tęsėsi ir po pietų. Bibliotekoje susirinkę vaikų klubo „Nykštukas" nariai skaitė ištraukas iš knygos „Pepė Ilgakojinė".

Šis renginys skirtas kasmet minimai Šiaurės šalių literatūros savaitei, kurios tikslas – skatinti skaityti Šiaurės šalių rašytojų knygas.

Lapkričio 14 dieną gimusiai žymiai švedų rašytojai Astrid Lindgren šiemet būtų sukakę 112 metų. Vienos žymiausių vaikų rašytojos pasaulyje kūriniai išversti daugiau nei į 95 kalbas. A. Lindgren sukūrė tokius legendinius personažus kaip Pepė Ilgakojinė, Karlsonas bei Emilis iš Lionebergos.

Rima Norvilienė, Komunikacijos ir informacinių technologijų skyriaus vedėja, L. Šimutytės-Balčiūnienės nuotr.