Pažintinė ekskursija po biblioteką „Knygų namų paslaptys"

Pirmadienis, 28 Spalis 2019 14:17

Knygų namų paslaptys – į tokią pažintinę ekskursiją po Šilalės biblioteką leidosi Laukuvos vaikų dienos centro lankytojai. Vaikai susipažino su bibliotekos istorija, tūkstančiais knygų, apsilankė paslaptingame užduočių kambaryje ir net 3 metrų aukščio knygų bokšte, linksmai laiką leido žaislotekoje ir Interaktyvioje jaunimo erdvėje, išbandė žaidimą „Skrydis per Šilalę".

Biblioteka yra viena senesnių įstaigų Šilalėje. Ji skaičiuoja 82 metų istoriją. Todėl tikrai įdomu išgirsti, kaip nuo kuklios, vos 39 skaitytojus turinčios bibliotekėlės, ji išaugo į tūkstančius skaitytojų ir tūkstančius knygų turinčius knygų namus.

Dabartinė biblioteka – šiuolaikiškas, modernius keturių aukštų pastatas, kuriame vyksta renginiai, mokymai, parodos bei kuriame galima rasti naujausią IT įrangą: nuo lego konstruktorių iki 3D spausdintuvų. O kur dar įvairios erdvės: interneto skaitykla, Interaktyvi jaunimo erdvė su 3D mažuoju kino teatru, pabėgimo kambarys, žaislų erdvė ir kt. Tad čia atvykus, prasiveria daug paslapčių: mokslo, žinių, naujovių ir pan. Vaikai juokavo, kad biblioteka kvepia knygomis, o pastarosios – žiniomis.

Daugiausiai susidomėjimo sulaukė paslaptingasis užduočių kambarys, kuris įrengtas bibliotekos rūsyje. Mažieji laukuviškiai minėjo, kad norėtų čia dar kartą atvykti ir pabandyti įveikti Agatos Kristi detektyvų motyvais įrengto galvosūkių kambario. Taip pat vaikai norėtų dar sugrįžti į Interaktyvią jaunimo erdvę ir kartu su bendraamžiais pažiūrėti 3D animacinį filmą.

Įdomių radinių vaikai atrado ir kitose bibliotekos erdvėse. Vaikų literatūros skyriuje ekskursantai rado parodą, kurioje eksponuojami tarptautinių ir respublikinių konkursų piešiniai. Laukuviškius nustebino įkurta vaikams skirta erdvė su žaislais, kuri dar vadinama žaisloteka. Čia sutiktos pirštininės lėlės sukėlė juoko ir gerų emocijų šurmulį.

Skaitytojų aptarnavimo skyriuje svečiai apžiūrėjo šilališkio Andriaus Zaikausko kūrybinių darbų iš popieriaus parodą, pasivaikščiojo knygų lentynų gatvelėmis. Vaikai stebėjosi knygų gausa.

Ekskursantus lydėjo šaunios ir žingeidžios vadovės: Laukuvos vaikų dienos centro socialinė darbuotoja Sandra Jokubauskė ir socialinės darbuotojos padėjėja Erika Čivinskienė.

Ekskursiją po biblioteką parengė ir vedė Komunikacijos ir informacinių technologijų skyriaus vedėja Rima Norvilienė.

Norite tokios ekskursijos? Kreipkitės į biblioteką!

Rima Norvilienė, Komunikacijos ir informacinių technologijų skyriaus vedėja, autorės nuotr.