Susitikimai Šilalėje ir Pajūryje su Metų knygos paaugliams nominante Ilona Ežerinyte

Ketvirtadienis, 17 Spalis 2019 15:17

Spalio 17 dieną Šilalės rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje ir Pajūrio Stanislovo Biržiškio gimnazijos bibliotekoje vyko susitikimai su vaikų bei jaunimo rašytoja, Metų knygos paaugliams nominante Ilona Ežerinyte. Literatūrines popietę Šilalėje organizavo Vaikų literatūros skyrius, o Pajūryje – Pajūrio filialo bibliotekininkė.

Rašytoja I. Ežerinytė savo profesionalų literatūrinį kelią pradėjo su pasakų knyga „Šunojaus diena", kuri 2016 metais Nacionaliniame vaikų literatūros konkurse pelnė pirmąją vietą. Vėliau už šią knygą rašytojai suteikta Aldonos Liobytės premija „Už reikšmingiausią debiutą".

Dar rašytoja yra parašiusi romaną „Sutikti eidą". Tai kita jos knyga, apdovanota Prano Mašioto premija, kaip geriausia 2016 metų vaikų ir paauglių knyga, Paauglių ir jaunimo literatūros konkurso nominantė, įtraukta į Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) Garbės sąrašą.

Šiais metais rašytoja I. Ežerinytė su knyga „Verksnių klubas" dalyvauja „Metų knygos rinkimuose". Leidinys nominuotas knygų paaugliams kategorijoje.

Rima Norvilienė, Komunikacijos ir informacinių technologijų skyriaus vedėja, autorės nuotr.