Įsibėgėja robotikos mokymai rajono bibliotekose

Ketvirtadienis, 10 Spalis 2019 13:13

Naujais mokslo metais Šilalės rajono savivaldybės viešoji biblioteka pradėjo įgyvendinti projektą „Inžinerijos stebuklas – robotika Tavo rankose". Šiuo projektu siekiama supažindinti mūsų rajono vaikus su robotika ir lego konstruktoriais. Užsiėmimai jau vyko Obelyno bibliotekoje, o šiuo metu robotikos mokosi Upynos bibliotekos mažieji lankytojai. Savo eilės laukia Kvėdarnos ir Pajūralio bibliotekos.

Netradicinių pamokų metu vaikai išmoksta programuoti, modeliuoti, taigi pasisemti žinių ir patirties IT srityje. Dalyviai dirba su LEGO©MINDSORMS Education WeDo 2.0 konstruktorių rinkiniais, kurie yra skirti mokytis žaidžiant. Iš viso kiekvienai grupei skiriami penki užsiėmimai. Grupes sudaro 12-15 dalyvių nuo 8 iki 14 metų amžiaus.

Apkeliavus keturias rajono bibliotekas, Šilalės rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje vyks finalinis renginys. Bus sudarytos keturios mokinių komandos iš kiekvienos vietovės, kurios žiniomis apie robotiką varžysis dėl pagrindinio prizo – kelionės į Energetikos ir technikos muziejų Vilniuje. Po finalinio renginio visi dalyviai galės atsipalaiduoti ir pasinerti į virtualų pasaulį su „VRTaškas".

Projektą „Inžinerijos stebuklas – robotika Tavo rankose" finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Šilalės rajono savivaldybė.

Rima Norvilienė, Komunikacijos ir informacinių technologijų skyriaus vedėja. L. Šimutytės-Balčiūnienės nuotr.