Biblioteka – erdvė išmokti „prisijaukinti" skaitmenines technologijas

Pirmadienis, 16 Rugsėjis 2019 15:59

Kompiuterinio raštingumo mokymus pradedantiems baigė pirmoji grupė Šilalės mieste. Sėkmingai testą išlaikę ir baigimo pažymėjimus gavę studentai sakė dalyvaus ir pažengusiems skirtuose kursuose.

Susirinkusieji sakė, kad šie mokymai – galimybė išmokti kažko naujo, tuo pačiu tai proga išeiti iš namų, pakeisti aplinką, susipažinti su naujais žmonėmis, pagaliau – iš naujo atrasti biblioteką – erdvę su naujais IT įrenginiais, įdomiais renginiais ir šauniomis bibliotekininkėmis.

Mokymai Šilalėje startavo rugsėjo 9 dieną Šilalės rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Interneto skaitykloje. Jie tęsėsi visą savaitę, iš viso 18 valandų. Šie kursai - projekto „Prisijungusi Lietuva": efektyvi, saugi ir atsakinga Lietuvos skaitmeninė bendruomenė" dalis.

Dalyviai mokėsi pagal programą „Skaitmeninės technologijos TAU: ateik, sužinok, išmok".

Mokymosi metu dalyviai išmoko:

- naudotis kompiuteriu, išmaniuoju telefonu ar planšete.

- rengti tekstinius dokumentus ir juos redaguoti.

- saugiai naršyti internete, ieškoti ir rasti aktualios informacijos.

- bendrauti ir dalytis informacija internete su artimaisiais ir draugais.

- naudotis elektroninėmis valdžios, verslo ir laisvalaikio paslaugomis.

Registruotis į mokymus galite telefonu 8 618 191 67 arba el. paštu: Šis elektroninio pašto adresas yra apausogtas nuo spambots. Peržiūrėjimui reikia įjungti JavaScript. arba užeiti į Šilalės viešosios bibliotekos interneto skaityklą (I a.).

Beje, tokie mokymai jau vyko Pajūrio, Upynos, Kvėdarnos, Jomantų, Žadeikių, Jucaičių ir Pajūralio bibliotekose, kuriuose dalyvavo per 100 gyventojų.

Projektas finansuojamas Europos regioninės plėtros fondo ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšomis.

Rima Norvilienė, Komunikacijos ir informacinių technologijų skyriaus vedėja, autorės nuotr.