Savanorystę bibliotekoje pradėjo du gimnazistai

Džiaugiamės, kad pusmečiui prie bibliotekos kolektyvo jau prisijungė du jaunuoliai, kurie nori gilintis į žinių visuomenės vadybos, komunikacijos, informacinių technologijų, bibliotekininkytės sritis. Abu savanoriai – Šilalės Simono Gaudėšiaus gimnazistai – gabūs, atsakingi, smalsūs ir žingeidūs. Tai nauja patirtis ne tik jauniems žmonėms, bet ir bibliotekos darbuotojams, kuri, tikimasi, dar labiau sustiprins ryšį, atvers galimybes naujoms idėjoms ir veikloms.

Vienuoliktokas Matas atlikti savanorišką veiklą bibliotekoje pasirinko dėl galimybės pagilinti savo žinias IT srityje. Šiuo metu jis padeda skenuoti kraštotyrinę medžiagą apie kultūros paveldo objektus, aptarnauja vartotojus Interneto skaitykloje.

Abiturientė Aušrinė taip pat pasirinko savanorišką veiklą atlikti mūsų bibliotekoje. Šiuo metu ji susipažįsta su Vaikų literatūros skyriaus veikla. Savanorė jau spėjo parengti parodą, skirtą Žemaitijos metams.

Jaunimo savanoriškos tarnybos (JST) programą sudaro nenutrūkstama 6 mėn. tarnyba po nemažiau nei 40 val./ mėn. (ne mažiau nei 2 val./ savaitę).

Kiekvienas savanoris, greta intensyvios tarnybos bibliotekoje, taip pat dalyvaus individualiuose susitikimuose su mentore. Susitikimų metu savanoriai mokysis įveikti sunkumus, pažinti save, savo įgūdžius, formuluoti asmeninius ugdymosi tikslus ir jų metodiškai siekti – tai neatsiejama programos dalis.

Sėkmingai įveikusiems visus iššūkius, bus suteikiami JST pažymėjimai, kuriuose atsispindės sustiprinti ar naujai įgyti įgūdžiai.

Rima Norvilienė, Komunikacijos ir informacinių technologijų skyriaus vedėja, autorės ir D. Goštautienės nuotr.