Miesto šventės metu – Agatos Kristi detektyvinė mįslė

Jau šį ketvirtadienį Šilalėje prasideda net keturias dienas truksiantis 486-asis miesto gimtadienis. Ta proga Šilalės viešoji biblioteka įkūrė Agatos Kristi detektyvo vertą galvosūkių kambarį. Prisimenant visame pasaulyje garsiąją detektyvų karalienę, biblioteka nusprendė pakviesti šilališkius ir miesto svečius tapti tikrais detektyvais.

Pirmą kartą pabėgimo kambarys Šilalės viešojoje bibliotekoje įrengtas dar 2016 metais. Per ketverius metus keitėsi bibliotekos rūsyje įrengto galvosūkių kambario temos, užduotys, dekoracijos. Šiais metais bus siūloma tapti detektyvais ir išnarplioti paslėptas užuominas. Scenarijų net keletą mėnesių ruošusi Interaktyvios jaunimo erdvės darbuotoja Loreta Šimutytė-Balčiūnienė žada dalyviams įdomių ir nepamirštamų įspūdžių tiek su bendraminčiais, tiek su draugais, tiek su šeima.

Dalyviai kambaryje bus užrakinami grupelėmis ir turės per 60 minučių sugalvoti, kaip iš jo pabėgti. Reikės spręsti detektyvines užduotis, įveikti mįsles, ieškoti įvairių užuominų, atsakyti į loginius klausimus.

Šią intelektualią pramogą išbandžiusi bibliotekos darbuotojų komanda sakė, kad jautiesi tarsi patekęs į detektyvinį filmą, kuriame ieškoma nusikaltėlių, renkami daiktiniai įrodymai. Apgalvotos dekoracijos suteikia jaudulio ir padeda kurti intrigą, kuri išlaikoma iki pat žaidimo galo.

Agatos Kristi detektyvų motyvais sukurtas pabėgimo kambarys veiks Šilalės miesto šventės metu: rugpjūčio 1 ir 2 dienomis, nuo 10 iki 17 val., o rugpjūčio 3 dieną, nuo 10 iki 14 val. Būtina išankstinė registracija mob. 8 611 618 94. Ši intelektuali pramoga – nemokama.

Rima Norvilienė, Komunikacijos ir informacinių technologijų skyriaus vedėja, L. Šimutytės-Balčiūnienės nuotr.