Rodė, kaip gaminamas garsusis „Meškuos šūduks“

Antradienis, 23 Liepa 2019 12:03

Kaip gaminami senoviniai Šilalės krašto patiekalai, prie Bilionių piliakalnio vykstančiame tautodailės plenere demonstravo vyr. metodininkė Stefa Minutaitė. Šis tradicinis pleneras, organizuojamas Bilionių seniūnijos ir Bilionių kaimo bendruomenės, šiemet yra skirtas „Šimtmečio veidams ir vaizdams" – būtent tokiu pavadinimu dalyviai kviečiami į visą savaitę truksiantį kultūros, tautodailės ir kulinarinio paveldo renginių ciklą.

Džiaugiamės, kad Šilalės rajono savivaldybės viešoji biblioteka šiais metais buvo pakviesta prisidėti pristatant bibliotekos išleistą ir didelio populiarumo sulaukusią Šilalės krašto senovinių patiekalų knygą ,,Pasmuokavuok, kap skane" bei pagaminti intriguojančiai skambančių patiekalų, tokių kaip „Meškuos šūduks". Įdomu tai, kad šio valgio receptas užrašytas būtent Bilioniuose, o jį užrašė Bilionių filialo bibliotekininkė Irena Leontjevienė.

„Meškuos šūduks" yra gaminamas iš duonos minkštimo, obuolių ir kanapių sėklų. Šis patiekalas yra įtrauktas į GASTROliavimo gido žemėlapį.

Rima Norvilienė, Komunikacijos ir informacinių technologijų skyriaus vedėja