Obelyniškiai rinkosi į tradicinę Kaimynų dieną

Kaimynų diena – renginys gegužės mėnesio pabaigoje, skirtas skatinti bendravimą ir socialinį aktyvumą. Renginys tą pačią dieną organizuojamas visoje Europoje ir švenčiama nuo 2006 metų. Žmonės raginami tiesiog savo kieme, gatvėje ar sode suruošti nedidelę šventę. Į tokią šventę „Žemaitiški žaidimą kaimynū keimė" rinkosi ir Obelyno bendruomenės nariai.

„Kaimynū keims" įsikūrė svetingų kaimynų – Obelyno pagrindinės mokyklos poilsio zonoje. Renginio organizatoriai – Obelyno biblioteka ir Obelyno bendruomenės centras susirinkusiems pristatė įdomių ir aktyvių veiklų.

Svarbiausiu Kaimynų dienos akcentu tapo projekto-konkurso „Eismo saugumas bendruomenėse 2019" pristatymas. Šia proga į gražų kaimynų susibūrimą atvyko Tauragės APVK Šilalės rajono policijos komisariato bendruomenės pareigūnė Rasa Sadauskytė. Ji pasidžiaugė, kad obelyniškiai aktyviai įsijungė į šį projektą ir pažadėjo bendradarbiauti, teikiant visokeriopą pagalbą eismo saugumo klausimais. Su dideliu susidomėjimu susirinkusieji išklausė pareigūnės parengtą paskaitą apie saugų eismą, o teisingai atsakiusieji į viešnios pateiktus klausimus buvo apdovanoti prizais.

Renginio dalyviai taip pat išbandė specialius akinius, kurie imituoja apsvaigimo būseną ir kuriuos užsidėjus iš po kojų žemė slysta. Taigi susirinkusieji išgirdo ne tik daug naudingos informacijos, bet ir gavo puikių atminimo dovanėlių: saugios kaimynystės grupės stebėjimo bloknotus, atšvaitus, saugaus eismo kelyje atmintines. Atsisveikindama, bendruomenės pareigūnė R. Sadauskytė visiems palinkėjo aktyviai dalyvauti saugios bendruomenės kūrime.

Susipažinę su projektu, kaimynai smagiai laiką leido žaisdami senovinius žaidimus ir ratelius. Mažuosius šventės dalyvius ypač domino malkų pjovimas dvitraukiu pjūklų ant senovinio „ožio" ir pasivažinėjimas „bliūde". Suaugusieji išbandė rankos taiklumą ir kojų miklumą su senoviniais „medpadžiais". O truputėlį sužvarbusius kaimynus nuo lietau, sušildė gardžiai kvepianti ant laužo išvirta žuvienė.

Kaimynų diena – tai puiki proga visiems susirinkti, dalytis mintimis bei idėjomis, kaip kurti gražesnę, saugesnę bei malonesnę savo bendruomenę.

Silvijana Trijonaitienė, Obelyno filialo bibliotekininkė