Jau 1000 gyventojų dalyvavo nemokamuose skaitmeninio raštingumo mokymuose visoje Lietuvoje

Antradienis, 21 Gegužė 2019 14:03

Į Lietuvos miestų, miestelių bei kaimiškų vietovių bibliotekas balandį ir gegužę rinkosi gyventojai ne spaudos skaityti ar knygos grąžinti, tačiau dalyvauti skaitmeninio raštingumo mokymuose. Informacijos paieška, e. sveikatos paslaugos, saugumas internete – tai aktualiausios mokymų temos. „Atėjau į pradedančiųjų mokymus tikėdamasi, kad įgysiu trūkstamų kompiuterinio raštingumo žinių", – savo lūkesčiais dalinosi viena bibliotekos lankytoja.

Skaitmeninio raštingumo mokymuose gali dalyvauti visi Lietuvos gyventojai, vyresni nei 18 metų. Jie skirti asmenims, neturintiems skaitmeninio raštingumo žinių bei tiems, kurie nori turimas žinias pagilinti ar atnaujinti. Mokymai vyks iki 2021 m. vasario.

Pradedančiųjų mokymų programa trunka 18 val. Jos dalyviai įgis pagrindinių naudojimosi skaitmeniniais įrenginiais (kompiuteriais, išmaniaisiais telefonais ar planšetiniais kompiuteriais) žinių ir įgūdžių, mokysis rengti tekstinius dokumentus, saugiai ir atsakingai naršyti internete, ieškoti aktualios informacijos, naudotis e. valdžios, e. verslo ir e. laisvalaikio paslaugomis, dalintis informacija bei bendrauti internetu su kitais.

Šiuo metu pradedančiųjų mokymus jau baigė daugiau kaip 1000 dalyvių visoje Lietuvoje. Šilalės rajone taip pat sparčiai auga dalyvių skaičius, norinčių išmokti geriau naudotis kompiuteriais, išmokti bendrauti internete ir jo pagalba pasinaudoti įvairiomis e. paslaugomis. Pradedančiųjų mokymus jau baigė Upynos, Jucaičių, Pajūrio ir Pajūralio bibliotekų lankytojai. Šiose bibliotekose vyksta arba netrukus prasidės mokymai pažengusiems. Kompiuterinio raštingumo įgūdžių bus galima įgyti ir kitose Šilalės rajono savivaldybės viešosios bibliotekos filialuose (teiraukitės Jums artimiausioje bibliotekoje).

Paklausus bibliotekos lankytojų, kaip jiems sekėsi, ar mokymai atitiko lūkesčius, atsakė: „Žmogaus tobulumui ribų nėra. Tuo, mes, projekto „Prisijungusi Lietuva" dalyviai, įsitikinome ir tikrai patobulinome žinias. Esame dėkingi mūsų bibliotekininkėms už nuoširdų, labai mielą bendravimą".

Visi, norintys pagilinti skaitmenines žinias, kviečiami dalyvauti penkiose skirtingose 6 val. trukmės programose: „Būk aktyvus, unikalus ir verslus", „Efektyvus laiko planavimas ir bendravimas", „Atsakingas turinio skelbimas internete ir saugus naršymas", „Inovatyvus savęs pristatymas" ir „Skaitmeninių nuotraukų apdorojimas ir saugus dalijimasis". Išsami informacija apie kiekvieną programą skelbiama https://mokymai.vipt.lt/.

Tikimasi, kad pasibaigus šiam projektui, interneto naudotojų skaičius išaugs iki 87 proc., o elektroniniu būdu teikiamų viešųjų ir administracinių paslaugų vartotojų dalis padidės iki 60 proc.

Šie mokymai – tai viena projekto „Prisijungusi Lietuva": efektyvi, saugi ir atsakinga Lietuvos skaitmeninė bendruomenė" veiklų. Projektu siekiama skatinti Lietuvos gyventojus įgyti reikalingų įgūdžių efektyviai, įvairiapusiškai, saugiai ir atsakingai naudotis internetu, į šias veiklas aktyviai įtraukiant vietos bendruomenes. Projektą įgyvendina Informacinės visuomenės plėtros komitetas kartu su partneriais: asociacija „Langas į ateitį", Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnyba, Lietuvos nacionaline Martyno Mažvydo biblioteka, Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerija. Projektas finansuojamas Europos regioninės plėtros fondo ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšomis.

Rima Norvilienė, Komunikacijos ir informacinių technologijų skyriaus vedėja, G. Leškienės nuotr.