Šilalėje svečiavosi Rimas Valeikis

Gegužės 20 dieną Šilalės rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje vyko susitikimas su realybės šou „Robinzonai" nugalėtoju, dailininku ir knygelių autoriumi Rimu Valeikiu. Renginyje dalyvavo Šilalės Dariaus ir Girėno progimnazijos mokiniai, o smagų susitikimą organizavo Vaikų literatūros skyriaus darbuotojos.

Susirinkusiems mažiesiems R. Vailekis pristatytas kaip daugybės knygelių autorius. Jis parašė „Kukutapis viską gali", „PELIONgAS", „Una mato taip", „Pirštų pasakos", „Akvariumo istorijos" „Aukštai ar žemai" ir kitas knygas.

Renginį svečias pradėjo kūrybinėmis dirbtuvėmis, kurių metu menininkas mokė piešimo technikos paslapčių. Visi kartu nusprendė išlaisvinti savo vaizduotę bei kūrybiškumą ir sukurti knygos personažą. Tai suteikė mokiniams galimybę įdomiai ir išradingai praleisti laiką bibliotekoje.

Menininkas pristatė vieną iš savo knygelių „Peliongą". Šis kūrinys gimė gana netikėtai. Vieną dieną Rimas pasiėmęs lapą vedžiojo tušinuką, suko ratus, kol išėjo savotiški debesys, kuriuose jis įžiūrėjo milžiną peliuką. „Taip ir atsirado istorija apie mielą mažiuką peliuką, bijojusį dramblių ir svajojusį apie tai, kad yra ne mažas peliukas, o milžiniškas pelė – visas Peliongas. Vieną dieną jo svajonė išsipildė: Peliongas ėmė ir užaugo neįtikėtinai didelis ir leidosi keliauti po pasaulį", – knygelės siužetą papasakojo R. Valeikis.

Susitikimu džiaugėsi ne tik mokiniai, bet ir jų mokytojos Sigita Vaitiekienė bei Lijana Kužmarskienė, o taip pat ir susitikime dalyvavusios bibliotekos darbuotojos. „Puiku, kai gauni du viename: ir rašytoją, ir dailininką. Tai labai praturtina renginį", - sakė dalyvės.

Rima Norvilienė, Komunikacijos ir informacinių technologijų skyriaus vedėja, autorės nuotr.