Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienos proga pagerbtas Vaižgantas

Trečiadienis, 08 Gegužė 2019 09:04

Šiemet minimos kunigo, rašytojo, lietuvybės puoselėtojo Juozo Tumo-Vaižganto 150-osios gimimo metinės. Ta proga Vaikų literatūros skyrius kvietė į renginį, kurio metu vyko Vaižganto kūrybos pristatymas ir skaitymai.

Žinomiausios Vaižganto knygelės vaikams yra „Mikutis – gamtininkas", „Vaižganto gyvūnėliai iš jo raštų". Šiuose leidiniuose jis atskleidė vaiko išgyvenimus, sukūrė pasakojimus apie augalus ir gyvulėlius.

Į renginį atvyko Šilalės Dariaus ir Girėno progimnazijos mokiniai, lydimi mokytojos Sigitos Patackienės.

Užsiėmimo pabaigoje vaikams priminta, jog jie į biblioteką buvo atvykę pagerbti Juozo Tumo-Vaižganto atminimą, paskaityti jo kūrybos, taip prisijungdami prie akcijos LIETUVA SKAITO.

Beje, tądien, kai vyko renginys, buvo minima Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos diena. Pasveikinti šios gražios dienos proga atvyko ir Šilalės Dariaus ir Girėno progimnazijos mokinių tarybos pirmininkė Elžbieta Šematulskytė. Ji skaitė ištraukas iš knygos „Mikutis – gamtininkas".

Dalė Goštautienė, Vaikų literatūros skyriaus bibliotekininkė, autorės nuotr.