Laukuvos bibliotekoje – Skaitmeninei savaitei skirtas protmūšis

Kovo 25 -31 d. visoje Europoje vyksta  kasmetinė akcija „Skaitmeninė savaitė", skatinanti naudotis informacinėmis ryšio technologijomis ir ugdyti skaitmeninį raštingumą. Paskutinę kovo savaitę Lietuvos savivaldybių viešosiose bibliotekose vyksta Atvirų durų dienos, kurių tikslas – stiprinti bibliotekų ir mokytojų bei neformalaus ugdymo edukatorių bendradarbiavimą ir paskatinti juos naujoms bendroms iniciatyvoms naudojantis atnaujinta infrastruktūra.

Laukuvos biblioteka tai pat nutarė įsijungti į „Skaitmeninės savaitės" renginių maratoną. Kovo 27 d. bibliotekoje nekantriai šurmuliavo Šilalės r. socialinių paslaugų namų Laukuvos vaikų dienos centro lankytojai su vadove Sandra  Jokubauske. Mokiniai su nekantrumu laukė proto mūšio „Aš ir internetas".
Žaidimo metu sudarytos dvi komandos su išraiškingais pavadinimais „Kepti kiaušiniai" ir „Interneto valdovai". Mokiniai Pagrindinės temos – faktai apie naudojimąsi internetu: kaip ir kada jis atsirado pasaulyje bei Lietuvoje, kaip juo saugiai naudotis.
Žaidimo metu mokiniai ne tik atsakinėjo į klausimus, bet ir pagilino jau turimas skaitmeninio raštingumo žinias. Laimėjo draugystė. Abi komandos surinko vienodą balų skaičių. Po renginio mokiniai buvo apdovanoti pažymėjimais ir šokoladiniais kiškučiais, nes Šv. Velykos jau ne už kalnų.

Jolanta Kairienė, Laukuvos filialo bibliotekininkė