Bibliotekoje lankėsi „Misija Sibiras 2018“ dalyvė – laukuviškė Aistė Pociūtė

Sausio 28 dieną Vaikų literatūros skyriuje lankėsi „Misija Sibiras2018" dalyvė Aistė Pociūtė. Lietuvoje projektas vykdomas nuo 2005 metų. Tai pilietiškumo ugdymo projektas, kurio metu ekspedicijos keliauja į Sibirą, Kazachstaną, tvarko mūsų tautiečių kapines, susitinka su ten tebegyvenančiais lietuviais.

Svarbiausia misija prasideda grįžus į Lietuvą, pasakojant apie ekspedicijoje patirtas emocijas, kuriant naujus istorijos išsaugojimo būdus.

Aistė, filmuotos medžiagos pagalba, išsamiai papasakojo apie ekspedicijos eigą, joje patirtus sunkumus.

Renginyje dalyvavo Šilalės Dariaus ir Girėno progimnazijos ir Simono Gaudėšiaus gimnazijos mokiniai. Jie klausėsi su didėliu susidomėjimu, uždavė klausimų.

Į pokalbį įsijungė ir mūsų svečiai: Vera Macienė, Šilalės rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja, Teresė Ūksienė, Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos Šilalės filialo pirmininkė, ir Loreta Kalnikaitė, Šilalės rajono savivaldybės tarybos narė.

Renginio pabaigoje Viešosios bibliotekos direktorė Astutė Noreikienė padėkojo „Misija Sibiras" dalyvei už šiltą susitikimą.

Džiugu, kad rajone mes turime tokių jaunų žmonių, kurie myli Lietuvą ir garsina tokiais darbais.

Ona Bajorinienė, Vaikų literatūros skyriaus vedėja, Dalės Goštautienės nuotr.