Jaunimo verslumo mokymų kulminacija – išrinkta geriausia verslo idėja

Praėjusią savaitę Šilalės rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje baigėsi tris mėnesius trukę jaunimo verslumo mokymai. Baigiamojo renginio metu išrinkta geriausia verslo idėja – internetinė džemperių su aukštos kokybės menininkų piešiniais prekyba – prie kurios visą tą laiką dirbo pajūriškis Albertas Pocius ir šilališkis Kristupas Grigalavičius. Iš viso mokymuose dalyvavo 31 jaunas žmogus. Verslumo, marketingo, rinkodaros, reklamos kūrimo ir viešųjų ryšių pagrindų jaunuoliai mokėsi iš geriausių savo sričių specialistų. Tokia jaunimo verslumo erdvė Šilalės rajone įkurta pirmą kartą.

Atrenkant geriausią verslo idėją, dalyvavo Šilalės rajono verslininkų sąjungos pirmininkas, UAB „Vizinga" savininkas Singaras Vytartas, Šilalės rajono savivaldybės tarybos narys, Finansų, investicijų ir verslo komiteto pirmininkas Dainius Bergelis bei Šilalės rajono savivaldybės viešosios bibliotekos direktorė Astutė Noreikienė. Būtina paminėti, kad vienos verslo idėjos „Draugų kavinė" įgyvendinimo atveju, Šilalės rajono verslininkų sąjunga skirs 500 eurų. Baigiamojo renginio metu visiems dalyviams įteikti pažymėjimai.

Dalyvaudami tris mėnesius vykusiuose mokymuose, jaunieji šilališkiai mokėsi iš tokių lektorių kaip vieno sėkmingiausio Lietuvos verslininkų Ilja Laurs, su tokiomis kampanijomis kaip Mozzila, Microsoft ir Google dirbusio jaunojo verslininko Petro Šlekio, viešųjų ryšių ir rinkodaros specialistės bei Agnės Jagelavičiūtės dešiniosios rankos Beatričės Paškevičiūtės, šeimos verslo dalininkės ir geriausios 2017 metų jaunosios verslininkės Viltautės Gudauskaitės, Lietuvos alpinizmo asociacijos prezidentės, renginių organizatorės Vilmos Tūbutytės, motyvatorės, keliautojos, tarptautinės savanorės, jaunosios tapytojos Aušrinės Pudževytės ir VšĮ Kūrybos ir inovacijų laboratorijos direktoriaus Andriaus Lauručio. Mokymasis iš geriausių savo sričių profesionalų ir jų suteiktos žinios, tikimasi, pravers ne tik kuriant verslą, bet ir renkantis tolesnę profesiją, siekiant tikslų.

Jauni žmonės iš viso Šilalės rajono ne tik dalyvavo mokymuose, bet ir savarankiškai lankė erdvę jiems patogiu metu ir naudojosi verslumo HUB'o paslaugomis.

Tarp dalyvių buvo ne tik mokinių, bet ir jau savo verslų pradėjusių kurti jaunuolių. Skirtingas amžius, skirtingi įgūdžiai padėjo dalyviams įgyti skirtingų patirčių, keistis idėjomis, taip pat leido mokytis vieniems iš kitų, pagaliau – praplėsti bendraminčių ratą.

Jaunimo verslumo erdvės, dar kitaip vadinamos bendradarbystės erdvėmis ar HUB'ais, pasaulyje paplito kaip patraukli galimybė išmokti verslumo, kaip įveiklinti savo idėjas ir galbūt ateityje iš to „valgyti duoną".

Projektą „Bendradarbystės erdvės bibliotekose" vykdo Šilalės rajono savivaldybės viešoji biblioteka, bendradarbiaudama su VšĮ Kūrybos ir inovacijų laboratorija. Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

Rima Norvilienė, Šilalės rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Komunikacijos ir informacinių technologijų skyriaus vedėja, 7 kadras nuotr.