Pristatyta šilališkės, jaunosios tapytojos Eimantės Šimkutės paroda „Virsmas"

Pirmadienis, 19 Lapkritis 2018 17:36

Praėjusį ketvirtadienį Šilalės rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Skaitytojų aptarnavimo skyriuje pristatyta šilališkės, jaunosios menininkės Eimantės Šimkutės dailės paroda „Virsmas". Šiltas, jaukus ir nuoširdžiais pokalbiais nuspalvintas renginys sulaukė gausaus šilališkių susidomėjimo. O ir pati parodos autorė, kaip teigė ji pati, buvo kaip niekada atvira ir sujaudinta tokio kraštiečių dėmesio.

Tapybos darbų parodos atidarymą vedė Skaitytojų aptarnavimo skyriaus vedėja, Eimantės mama Danutė Šimkienė, kuri neslėpė jaudulio – juk ne kiekvieną dieną jos dukra pristato išjaustą dailės darbų ekspoziciją. D. Šimkienė pasidalijo gražiais prisiminimais iš Eimantės vaikystės, jos norą piešti, kurti. Mama sakė, kad Eimantė visada buvo kūrybiškos, meniškos ir gilios sielos vaikas.

Renginyje dalyvavo ir pirmieji Eimantės dailės mokytojai – Šilalės meno mokyklos direktoriaus pavaduotojas Andrius Zaikauskas ir Šilalės Simono Gaudėšiaus gimnazijos dailės mokytoja Jolanta Baubkuvienė. Į pristatymą atėjo jaunosios menininkės šeimos nariai, kaimynai ir bičiuliai.

Parodos atidarymo metu susirinkusieji galėjo geriau susipažinti su darbų autore, kuri dažnai lieka „už kadro", daugiau sužinoti apie meninius tyrimų laukus, simboliką už širmos ir kaip tai siejasi su asmenine žmogaus psichologija bei kas yra kokybiškas menas ir eksperimentinės tapybos jėga.

Beje, Eimantė yra ne tik tapytoja, bet ir eilių kūrėja. Ji pasidalijo savo kūrybos eilėmis ir išskirtinai šiai progai leido pažvelgti į užrašų knygą, kurioje suguldyti jos eilėraščiai, mintys, pamąstymai.

Po sveikinimo kalbų E. Šimkutė kvietė atvirai diskusijai, bet kokiam klausimui ar tiesiog maloniam susitikimui prie paveikslų.

Renginio metu koncertavo Šilalės meno mokyklos mokytojai Tadas Zakarauskas ir Mikas Karosas.

Eimantė Šimkutė apie savo personalinę parodą

O viskas prasidėjo nuo ciklo „Kosminės stotys".

Apskritai kosminės stoties sąvoka yra aiškinama kaip dirbtinis žmogaus sukurtas mechanizmas, gebantis gabenti įgulos narius skriejant aplinkui žemę. Ji taip pat turi švartavimosi mazgus, prie kurių tvirtinasi mechanizuoti ar žmogaus pilotuojami erdvėlaiviai ir jos paskirtis yra įvairiems eksperimentams atlikti, kurių realizuoti galimybės nėra žemėje.

Bet AŠ juk žemės gyventojas. Ir man dažnai kyla klausimas – „Tai kuris čia kosmonautas – Aš ar Pasaulis?" Ir kokia viso to esmė?

Taigi mano kūryboje Kosminė stotis – ne tik kaip fizikinis kūnas, bet ir kaip autorės pritaikomas psichologinis mechanizmas „procesijai". Tai savianalizės ir eksperimentinės jėgos samplaika siekiant įprasminti perteklinę jausminę sankaupą ir bent simboliškai paminėti neaprėpiamus minčių klodus.

Drobelėse dažnai prisiliečiu prie žmogaus mąstymui būdingo kodavimo: „Trys išmintingos beždžionės" atmena vienus ryškiausių II Pasaulinio karo mechanizmus, „Metalas" ir „Vanduo" įgauna kosmoso pavidalą ir „Vaikystės kopėčios" čia, gal jau net nebėra vaikiškos.

Tai pamąstymai apie „blizgesio apgaulę", aplinkinių bendravimo procesų veikimo principą ir kertinio taško ieškojimai. Nebūtinai tai kas mūsų gyvenime įvyko. Dažniausiai – KAIP ir KODĖL.

Eimantės Šimkutės kūrybinė biografija

Išsilavinimas:

2018 VDA Vilniaus fak.; BA laipsnis, monumentalioji dailė

2014-2016VDA Vilniaus fak.; BA tapybos studijos

2013-2014 ADDAM (Atviroji dailės ir dizaino, architektūros mokykla); Vilniaus ir Kauno fakultetai

2009-2011 Klaipėdos Eduardo balsio menų gimnazija; tapybos profilis

2005-2009 Šilalės meno mokykla; vizualieji menai

Solo paroda:

2018 „Iš - pažinti" / VDA galerija „Krematoriumas – meno krosnys", Vilnius

2018 „Iš- pažinti" * parodos tąsa ; 3 dienų ekspozicija VDA galerijoje „Titanikas", Vilnius

Kolektyvinės parodos:

2017 „Kabinetas 339"/ Aido galerija, Vilnius

2017 „Prie durų" / Kuršių Nerijos istorijos muziejus, Nida, Neringa

2017 „Patalpinti" / J. Vienožinskio meno mokykla, Vilnius

2016 „Kur vinukai? "/ Panemunės pilies ekspozicinė erdvė, Panemunė

Maloniai kviečiame apžiūrėti parodą, kuri veikia Skaitytojų aptarnavimo skyriuje, II a.

Rima Norvilienė, Komunikacijos ir informacinių technologijų skyriaus vedėja, 7kadras nuotr.