Šiaurės šalių herojai Obelyno bibliotekoje

Tradicinė Šiaurės šalių literatūros savaitė vėl sukvietė Obelyno bibliotekos lankytojus į skaitymo  šventę  jaukioje žvakių šviesoje.

Šiemet Šiaurės šalių literatūros savaitės metu vaikai, paaugliai ir suaugusieji buvo kviečiami susipažinti su literatūriniais herojais. Savaitės ašimi tapo metų šių temai „Šiaurės herojai" skirtos knygos ir įvairios  veiklos.

Tradicinių skaitymų metu lankytojai klausėsi Švedų Eliaso ir Agnes Våhlundų knygos „Superherojų vadovas" ištraukų. Šios knygos pagrindinė herojė – Lisa, iš kurios mokykloje tyčiojasi berniukų gauja. Vieną dieną nuo užgauliotojų pasislėpusi bibliotekoje mergaitė atranda magišką knygą, kuri viską pakeičia ir suteikia Lisai supergalių. Po garsinių skaitymų vyko knygos aptarimas ir diskusijos apie patyčias.  Taip pat popietės dalyviai panorėję galėjo tapti herojais ir pasigaminti savo „superherojaus" kaukę. O gausiai susirinkusius dalyvius bibliotekininkė vaišino „Superherojų keksiukais" ir „Kaukės pyragu".

Šiaurės literatūros savaitės metu bibliotekos lankytojai gali apžiūrėti spaudinių parodą „Šiaurės knygų uostas" ir vaikų piešinių parodą „Aš ir mano Herojus". Taip pat visą savaitę, per ilgąją pertrauką, bus skaitomos ištraukos iš Šiaurės šalių literatūros.

Šis projektas tamsiausiu laiku metuose uždegant žvakes kartu skaitant ir klausantis pasakojimų iš knygų,  bibliotekoje vyksta jau  12 kartą.

Silvijana Trijonaitienė, Obelyno filialo bibliotekininkė