Obelyno biblioteka kvietė paskaityti po skėčiu

Užsukę į Obelyno bibliotekoje surengtą popietę „Paskaitykim po skėčiu", Obelyno pagrindinės mokyklos pradinių klasių mokiniai sutiko raganėlę Vinę, kuri pavadavo kažkur paslaptingai išnykusią bibliotekininkę S. Trijonaitienę.

Kaip ir dera tikrai raganai, ji turėjo burtų lazdelę, juodą katiną Vilburą ir buvo prasimaniusi visokių raganiškų burtų. Raganaitė prikrėtė biblioteką rudeniškų lapų, ant jų susodino vaikus ir pakvietė klausytis istorijų apie savo juodus namus, juodą katiną ir kerėtojų konkursą. Taip pat surengė pasibaisėtiną parodą „Burtų knygos supas ant šakų" ir šiurpino vaikus, pasakodama istorijas.

Kadangi raganaitė Vinė mėgsta puoštis, ji mažiausius popietės dalyvius papuošė piešinėliais ant veidukų,  vyresniuosius, mostelėjusi savo burtų lazdele, sukvietė į kūrybines dirbtuves, kur mokiniai su mokytojomis smagiai sodino moliūgų lauką.

Popietė vyko naujai įkurtoje bibliotekos erdvėje vaikams. Visi plojimais nusprendė, kad ši erdvė tinkama ir raganoms ir skaitytojams. Iškilmingai buvo perkirpta stebuklinga saldainių juosta.

Silvijana Trijonaitienė, Obelyno filialo bibliotekininkė, autorės ir Astos Petrikienės nuotr.