Šilalės bibliotekoje – su Google, Microsoft ir Mozzila dirbęs Petras Šlekys

Penktadienis, 19 Spalis 2018 10:01

Spalio 18 dieną Šilalės rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje vyko jau penktasis jaunimo verslumo mokymų susitikimas. Kviestinis svečias – jaunasis verslininkas Petras Šlekys. Jis yra dirbęs su Google, Microsoft, Mozzila ir kt. Petras pasidalijo savo patirtimi, pabrėždamas, kad jaunas amžius versle nėra kliūtis. Su būsimais jaunaisiais verslininkais dvidešimtmetis pasidalijo 5 patarimais: pradėti, klysti, inovuoti, auginti verslą, bendrauti ir gerbti klientą.

Šis susitikimas yra viena bibliotekos vykdomo projekto veiklų. Projekto metu bibliotekoje buvo sukurta jaunimo verslumo erdvė, dar kitaip vadinama bendradarbystės erdve ar HUB'u. Šioje erdvėje nuo spalio 3 dienos vyksta jaunimo verslumo mokymai su charizmatiškais, įkvepiančiais ir žinomais lektoriais, tarp kurių ir – Petras Šlekys.

Mokymuose dalyvauja 30 jaunų žmonių iš viso Šilalės rajono, kurių amžiaus – 16-29 m.

Į verslumo HUB'ą transformuotoje bibliotekos salėje mokymai vyks beveik tris mėnesius, iki pat gruodžio pabaigos. Dalyviai išgirs verslininkų sėkmės istorijų, įgys motyvacijos ir drąsos realizuoti idėjas, kurios gali virsti realiu verslu, patobulins įgūdžius kūrybiškai dirbti komandoje ir pan.

Jaunieji šilališkiai taip pat turės galimybę laimėti 500 eurų. Tai bus paskata toliau vystyti savo verslo idėją ir ją įgyvendinti. Taigi dar šių metų pabaigoje paaiškės piniginio prizo laimėtojas. Likusieji dalyviai gaus mentorius, kurie padės įgyvendinti startuolius.

Verslumo erdve ir jos inventoriumi mokymų dalyviai galės naudotis neatlygintinai. Taip pat bus sudarytos lanksčios darbo valandos ateiti ir dirbti tiek individualiai, tiek komandomis.

Projektą vykdo Šilalės rajono savivaldybės viešoji biblioteka, bendradarbiaudama su VšĮ Kūrybos ir inovacijų laboratorija. Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

Rima Norvilienė, Šilalės rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Komunikacijos ir informacinių technologijų skyriaus vedėja, autorės nuotr.