Bibliotekoje – jaunosios kartos menininkės, šilališkės Eimantės Šimkutės paroda

Skaitytojų aptarnavimo skyriuje eksponuojama šilališkės, profesionalios jaunosios kartos menininkės Eimantės Šimkutės tapybos darbų paroda VIRSMAS.

Autorės kūriniai šiuo metu ne tik svečiuojasi mūsų bibliotekoje, bet ir dalyvauja Šiaurės bei Baltijos šalių jaunųjų menininkų konkurse http://nbyaa.eu/en/home/.

Kviečiame aplankyti parodą!

Eimantė Šimkutė apie savo personalinę parodą:

O viskas prasidėjo nuo ciklo „Kosminės stotys".
Apskritai kosminės stoties sąvoka yra aiškinama kaip dirbtinis žmogaus sukurtas mechanizmas, gebantis gabenti įgulos narius skriejant aplinkui žemę. Ji taip pat turi švartavimosi mazgus, prie kurių tvirtinasi mechanizuoti ar žmogaus pilotuojami erdvėlaiviai ir jos paskirtis yra įvairiems eksperimentams atlikti, kurių realizuoti galimybės nėra žemėje.
Bet AŠ juk žemės gyventojas. Ir man dažnai kyla klausimas – „Tai kuris čia kosmonautas – Aš ar Pasaulis?" Ir kokia viso to esmė?
Taigi mano kūryboje Kosminė stotis – ne tik kaip fizikinis kūnas, bet ir kaip autorės pritaikomas psichologinis mechanizmas „procesijai". Tai savianalizės ir eksperimentinės jėgos samplaika siekiant įprasminti perteklinę jausminę sankaupą ir bent simboliškai paminėti neaprėpiamus minčių klodus.
Drobelėse dažnai prisiliečiu prie žmogaus mąstymui būdingo kodavimo: „Trys išmintingos beždžionės" atmena vienus ryškiausių II Pasaulinio karo mechanizmus, „Metalas" ir „Vanduo" įgauna kosmoso pavidalą ir „Vaikystės kopėčios" čia, gal jau net nebėra vaikiškos.
Tai pamąstymai apie „blizgesio apgaulę", aplinkinių bendravimo procesų veikimo principą ir kertinio taško ieškojimai. Nebūtinai tai kas mūsų gyvenime įvyko. Dažniausiai – KAIP ir KODĖL.

EIMANTĖS ŠIMKUTĖS KŪRYBINĖ BIOGRAFIJA
Išsilavinimas:
2018  VDA Vilniaus fak.; BA laipsnis, monumentalioji dailė
2014-2016VDA Vilniaus fak.; BA tapybos studijos
2013-2014 ADDAM (Atviroji dailės ir dizaino, architektūros mokykla); Vilniaus ir Kauno fakultetai
2009-2011 Klaipėdos Eduardo balsio menų gimnazija; tapybos profilis
2005-2009 Šilalės meno mokykla; vizualieji menai
Solo paroda:
2018 „Iš - pažinti" / VDA galerija „Krematoriumas – meno krosnys", Vilnius
2018 „Iš- pažinti" * parodos tąsa ; 3 dienų ekspozicija VDA galerijoje „Titanikas", Vilnius
Kolektyvinės parodos:
2017 „Kabinetas 339"/ Aido galerija, Vilnius
2017 „Prie durų" / Kuršių Nerijos istorijos muziejus, Nida, Neringa
2017 „Patalpinti" / J. Vienožinskio meno mokykla, Vilnius
2016 „Kur vinukai? "/ Panemunės pilies ekspozicinė erdvė, Panemunė

Parodiniai darbai šiuo metu dalyvauja konkurse. Iki spalio 21 d.vyksta BALSAVIMAS oficialiame NOAR tinklalapyje http://nbyaa.eu/en/home/

Šilalės rajono savivaldybės viešosios bibliotekos ir Eimantės Šimkutės inf.