Šilalės bibliotekoje viešėjęs vienas sėkmingiausių Lietuvos verslininkų Ilja Laurs: „Vienas klausimas gali sutaupyti penkis metus".

Ketvirtadienis, 11 Spalis 2018 11:44

Spalio 10 dieną Šilalės rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje lankėsi vienas sėkmingiausių Lietuvos verslininkų Ilja Laurs. Jis susitiko su jaunimo verslumo mokymų dalyviais, kurie klausėsi dviejų valandų svečio paskaitos „Edukacija jauno verslo aplinkoje". Šis susitikimas su įtakingu verslininku ne tik suteikė jauniesiems šilališkiams naujų žinių, bet ir drąsos kurti verslą. Jis taip pat kvietė užduoti klausimus, mat vienas taiklus klausimas apie verslą gali sutaupyti penkis metus darbo.

Ilja Laurs yra vienas sėkmingiausių naujos kartos verslininkų Lietuvoje. Per savo karjerą Ilja sukūrė virš 10 sėkmingų kompanijų. Viena žinomiausia – „GetJar" buvo pirmasis Lietuvos startuolis garsiajame JAV Silicio Slėnyje, peržengęs devynženklę vertę. „Europos metų vadovas" (European Business Press Association), „25 garsiausi Europos technologiniai lyderiai" (Wall Street Journal), „40 įtakingiausių pasaulio verslininkų telekomunikacijose" (Informa Telecom and Media), „20 ryškiausių verslininkų Baltijos šalyse" (Baltic Business Forum), „10 startuolių, kurie keičia pasaulį" (TIME žurnalas) ir „Pasaulio technologijų pionierius" (Pasaulio ekonomikos forumas Davose) yra tik keletas Iljos profesinių pasiekimų. Pripažintas technologijų vizionieriumi, Ilja užsiima švietėjiška veikla Lietuvoje ir užsienyje nuolat rengia pranešimus tiek tokiuose universitetuose kaip Harvardas ir Stenfordas, tiek daugumoje svarbiausių profesinių konferencijų. Ilja nuolat cituojamas Wall Street Journal, Forbes, CNN, CNBC, BBC, Bloomberg ir kt. Iljos knyga „Verslas naujai" yra skaitomiausia negrožinės literatūros knyga per visą Lietuvos nepriklausomybės laikotarpį.

Šis susitikimas yra viena bibliotekos vykdomo projekto veiklų. Projekto metu bibliotekoje buvo sukurta jaunimo verslumo erdvė, dar kitaip vadinama bendradarbystės erdve ar HUB'u. Šioje erdvėje nuo spalio 3 dienos vyksta jaunimo verslumo mokymai su charizmatiškais, įkvepiančiais ir žinomais lektoriais, tarp kurių ir – vienas įtakingiausių Lietuvos verslininkų Ilja Laurs.

Mokymuose dalyvauja 30 jaunų žmonių iš viso Šilalės rajono, kurių amžiaus – 16-29 m.

Į verslumo HUB'ą transformuotoje bibliotekos salėje mokymai vyks beveik tris mėnesius, iki pat gruodžio pabaigos. Dalyviai išgirs verslininkų sėkmės istorijų, įgys motyvacijos ir drąsos realizuoti idėjas, kurios gali virsti realiu verslu, patobulins įgūdžius kūrybiškai dirbti komandoje ir pan.

Jaunieji šilališkiai taip pat turės galimybę laimėti 500 eurų. Tai bus paskata toliau vystyti savo verslo idėją ir ją įgyvendinti. Taigi dar šių metų pabaigoje paaiškės piniginio prizo laimėtojas. Likusieji dalyviai gaus mentorius, kurie padės įgyvendinti startuolius.

Verslumo erdve ir jos inventoriumi mokymų dalyviai galės naudotis neatlygintinai. Taip pat bus sudarytos lanksčios darbo valandos ateiti ir dirbti tiek individualiai, tiek komandomis.

Projektą vykdo Šilalės rajono savivaldybės viešoji biblioteka, bendradarbiaudama su VšĮ Kūrybos ir inovacijų laboratorija. Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

Rima Norvilienė, Šilalės rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Komunikacijos ir informacinių technologijų skyriaus vedėja, autorės nuotr.