Pirmą kartą Šilalėje bus rodomi Izraelio kino seansai

Izraelio ambasada Lietuvoje ir Šilalės rajono savivaldybės viešoji biblioteka organizuoja Izraelio kino seansus Šilalėje. Net penkis ketvirtadienius iš eilės bus rodomi nemokami filmai. Pirmasis kino seansas – nuotaikinga komedija „Nulis motyvacijos" – vyks jau šį ketvirtadienį, rugsėjo 27 dieną, 17 val., bibliotekos Interaktyvioje jaunimo erdvėje (I aukšte).

„Per pastaruosius trejus metus nuo Izraelio ambasados atidarymo Vilniuje, vykdome daugybę veiklų miestuose ir miesteliuose visoje Lietuvoje. Mums labai malonu tęsti šį draugišką bendradarbiavimą įgyvendinant projektą, kuris suburs drauge daug kiną mylinčių žmonių", – sakė Izraelio ambasadorius Lietuvoje Amir Maimon, kuris šiais metais net kelis kartus lankėsi Šilalės rajone.

Kino programą sudaro 5 filmai. Kiekvienas filmas rodomas originalo – hebrajų – kalba su lietuviškais subtitrais. Kiekvienoje savivaldybėje kino seansus atidarys nuotaikinga komedija „Nulis motyvacijos" – pažįstama „Kino pavasario" ir „Kino karavano" lankytojams. Kiti programoje pristatomi filmai: „Pavėluotos mintys", „Betliejus", „Vestuvių lėlė", „Kapo Jeruzalėje" – Lietuvoje bus rodomi pirmą kartą.

Išsamiau apie filmą „Nulis motyvacijos": 2013, rež. Talya Lavie, 100 min, Izraelis

Ši komedija apie moteris armijoje tapo lankomiausiu Izraelio filmu 2014 m. Juosta pasakoja apie geriausias drauges Zohar ir Dafi, atliekančias karinę tarnybą armijos administracijoje. Merginos pavydi kitoms būrio kolegėms ir leidžia laiką žaisdamos kompiuterinius žaidimus. Dafi nori kuo skubiau persikelti iš, pasak jos, nepakenčiamos ir nuobodžios bazės į išsvajotą Tel Avivo skyrių, kur patenka geriausios, stropiausios ir labiausiai nusipelniusios karininkės. Tuo tarpu Zohar nesvarbi vieta, į kurią dabar ją nubloškė likimas. Jos didžiausias rūpestis – prarasti nekaltybę. Zohar netgi nusižiūrėjo kandidatą, bet drovisi prie jo prieiti. Išgirdusi apie Dafi svajones ir išsigandusi likti viena, Zohar daro viską, kad geriausia draugė niekur neišvyktų. Tačiau aukštesnio rango pareigūnei Ramai šių skyrybų idėja visai patinka.

Filmo anonsas: https://www.youtube.com/watch?v=2JWTletgVM8

Rima Norvilienė, Šilalės rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Komunikacijos ir informacinių technologijų skyriaus vedėja