Obelyno filialo bibliotekininkė Silvijana Trijonaitienė „Savanorystė – galimybė pažinti ir kurti"

Trečiadienis, 01 Rugpjūtis 2018 17:30

Liepos 24–30 d. Klaipėdos apskrities viešoji Ievos Simonaitytės biblioteka pakvietė dalyvauti meninėje-kūrybinėje stovykloje žmonėms su negalia. Kiekvienas savanoris ne tik stengėsi padėti žmonėms su negalia, bet ir kartu įsijungė į kūrybinį procesą. Stovyklos metu padedant profesionaliai režisierei, choreografei ir meno vadovei kūrėme muzikinį spektaklį „Laisvė – riba be ribų" Ričardo Bacho alegorinės apysakos „Džonatanas Livingstonas Žuvėdra" motyvais.

Darbas stovykloje vyko intensyviai, repetavome grupelėmis ir kartu turėjome tik tris dienas apjungti muziką, dainas, šokį ir žodžius į bendrą jausmingą spektaklį. Pirmasis mūsų pasirodymas vyko Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje, kitas – Klaipėdos apskrities viešojoje Ievos Simonaitytės bibliotekoje.

Muzikinį spektaklį „Laisvė – riba be ribų" žiūrovai klausė užrištomis akimis ir jį turėjo girdėti ir matyti širdies akimis. Emocijos, kurias patyrė ir žiūrovai ir spektaklio dalyviai buvo nenusakomos žodžiais, o ašaros spindėjo kiekvieno akyse.

Meninėje-kūrybinėje stovykloje ne tik repetavome, bet ir smagiai leidome laiką. Po įtemtų repeticijų laisvalaikį leidome „Gribžės" sodybos tvenkinyje, sporto aikštyne. Taip pat stovyklos organizatoriai buvo sugalvoję smagių užsiėmimų: sudalyvavome „Knygosūkio" žaidime, edukaciniame užsiėmime „Skaitymo pievelė". Visi stovyklos dalyviai vyko į ekskursiją po Klaipėdos skulptūrų parką.

Visi savanoriai nuoširdžiai dėkingi stovyklos organizatoriams: Klaipėdos apskrities viešajai Ievos Simonaitytės bibliotekai ir stovyklos vadovėms Airidai Samavičienei, Daivai Nakrošienei, meno vadovei Vaidai Butautaitei.

Silvijana Trijonaitienė, Obelyno filialo bibliotekininkė