Šilališkės B. Tilmantaitės dovana vaikystės bibliotekai: už parduotas fotografijos – naujos knygos

Trečiadienis, 13 Birželis 2018 16:44

Šilalės rajono savivaldybės viešoji biblioteka parduoda šilališkės, garsios medijų žurnalistės ir fotografės Bertos Tilmantaitės fotografijas iš ciklo „Vandenyno žmonės". Už surinktas lėšas biblioteka įsigys naujų knygų, kuriomis galės džiaugtis skaitytojai. „Tai tikrai kilnus ir altruistiškas Bertos poelgis, kuris žavi, jaudina ir net stebina. Didžiuojamės, kad ji – mūsų krašto žmogus, visada prisimenantis savo vaikystės biblioteką", - sakė parodos kuratorė Rima Norvilienė.

Lygiai prieš trejus metus paprastai personalinių parodų nerengianti B. Tilmantaitė, išskirtinai Šilalės rajono savivaldybės viešajai bibliotekai padovanojo 10 savo autorinių darbų iš ciklo „Vandenyno žmonės". Be jokių įkalbinėjimų ji netgi sutiko fotografijas parduoti, o už surinktas lėšas nupirkti bibliotekai naujų knygų. Paroda „Vandenyno žmonės", net trejus metus keliavusi po Šilalės rajono savivaldybės viešosios bibliotekos filialus, pabuvojusi Klaipėdoje ir Tauragėje, sugrįžo į Šilalę ir laukia naujų šeimininkų.

Fotografijų cikle „Vandenyno žmonės" pasakojama apie nykstančią etninę grupę – jūros klajoklius, kurie klaidžioja po tropinius vandenis arba apsistoja mažuose nameliuose, įtvirtintuose ant koralų rifų ar salose. Vandenynas jiems yra namai, žaidimų aikštelė jų vaikams ir pagrindinis maisto bei pajamų šaltinis. Dauguma šių jūros klajoklių nežino savo amžiaus, turi tik asmenvardį ir nemoka nei skaityti, nei rašyti. Daugelis jų neturi jokių asmens dokumentų ir nežino, kur yra gimę.

Berta Tilmantaitė gimė 1986 metais Šilalėje. Mokėsi Šilalės Dariaus ir Girėno progimnazijoje. Baigusi žurnalistikos ir medijų studijas Vilniaus universitete, Danijoje ir Kinijoje, ėmė keliauti po pasaulį ir rengti fotopasakojimus įvairiose šalyse. Ji tapo pirmąja Lietuvos fotografe, kurios nuotraukos jau keletą kartų buvo publikuotos prestižiniame žurnale „National Geographic" ir net ant jo viršelio. Iki tol tai nepavyko padaryti nė vienam Lietuvos fotografui. Šiuo metu ji yra tarp žinomiausių Lietuvos fotožurnalistų, ir viena iš nedaugelio, pelniusių tarptautinį pripažinimą. Bertos kuriamos istorijos pasakoja apie žmogaus ir gamtos ryšį, socialines problemas, įvairias mažumas ir bendruomenes. Ji taip pat yra medijų agentūros „Nanook" (www.nanook.lt) bendraįkūrėja, dirba dėstytoja, veda mokymus. Beje, Berta yra ir kelionių knygos „Azija be sienų" bendraautorė.

Berta savo kuriamus pasakojimus publikuoja ne tik Lietuvoje, bet ir užsienio spaudoje, taip pat yra pelniusi įvairių apdovanojimų tarptautiniuose konkursuose bei festivaliuose. 2016 metais B. Tilmantaitė buvo apdovanota Šilalės rajono savivaldybės nominacija „Pagarbos lašas".

Visas parduodamas fotografijas rasite Šilalės rajono savivaldybės viešosios bibliotekos facebook puslapyje.

Dėl detalesnės informacijos teirautis mob. +370 696 69086.

Rima Norvilienė, Komunikacijos ir informacinių technologijų skyriaus vedėja