Tarpukario Lietuvos pabėgimo kambarys Šilalėje

Pirmadienis, 07 Gegužė 2018 09:36

Surasti Nepriklausomybės aktą – štai, ką reikės daryti tarpukario Lietuvos pabėgimo kambaryje, Europos dienos proga įkurtame Šilalės rajono savivaldybės viešosios bibliotekos požemiuose. Profesorius Liudas Mažyliui tai pavyko padaryti, bet, ar Jūs rastumėte svarbiausią mūsų šalies dokumentą per vieną valandą?

Dalyviai bus užrakinami tamsiame kambaryje ir turės per vieną valandą sugalvoti, kaip iš jo pabėgti. Reikės spręsti užduotis, ieškoti įvairių užuominų ir asociacijų, atrakinti spynas ir rasti Lietuvos Nepriklausomybės aktą. Sėkmingoms paieškoms Jums nereikės jokių specialių istorijos žinių. Užteks pasitelkti loginį mąstymą ir pasikliauti komanda.

Tarpukario Lietuvos pabėgimo kambaryje Jūs sutiksite tokias istorines asmenybes, kaip Antaną Smetoną, Joną Basanavičių, Vincą Kudirką ir kt. Taip pat Jūsų laukia ir vieną didžiausių šių laikų atradimų padaręs Liudas Mažylis.

Pabėgimo kambarys – tai iš kompiuterinių žaidimų kilusi pramoga, perkelta ir į realų gyvenimą. Šis intelektinis žaidimas dar vadinamas iššūkių ar galvosūkių kambariu.

Komandos dalyvių skaičius – nuo 3 iki 6 asmenų. Amžius – nuo 14 metų.

Registracija vykdoma mob. 8 611 61 894 arba Interaktyvioje jaunimo erdvėje bibliotekoje (I a.).

Europos dienai ir Atkurtos Lietuvos 100-mečiui skirtas pabėgimo kambarys bus atidarytas nuo gegužės 9 dienos ir veiks iki birželio 1 dienos.

Pabėgimo kambarį įrengė VšĮ Kūrybos ir inovacijų laboratorija, finansavo – Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje.

Švęskime Europos dieną kartu!

Rima Norvilienė, Komunikacijos ir informacinių technologijų skyriaus vedėja ir Europos dienos renginių koordinatorė, autorės nuotr.