Išskirtinis turas autobusu po unikaliausias Šilalės krašto vietas

Pirmadienis, 07 Gegužė 2018 14:55

Šilalės rajono savivaldybės viešoji biblioteka organizuoja išskirtinį ir vienintelį pažintinį turą po unikaliausias Šilalės krašto vietas. „Pamatysite tokius objektus, kurių Lietuvoje daugiau niekur rasite. Ir net jei tose vietose teko lankytis, net neabejoju, kad sužinosite daug negirdėtų faktų ir istorijų", - intriguoja šios ekskursijos organizatorė Rima Norvilienė.

Šilalės krašte tikrai yra ko pamatyti. Tai – seniausias ir mažiausias Lietuvos muziejus, vieninteliai ąžuoliniai altoriai šalyje, iškiliausia Žemaitijos kalva – Medvėgalis, viena seniausių Žemaitijos gyvenviečių Laukuva, pirmasis Lietuvoje Kovo 11-ajai skirtas paminklas „Laisvės šauklys", vienas aukščiausių Lietuvos kryžių Kaltinėnuose, pirmasis Lietuvoje metereologinis radaras, pirmojo Atlantą perskridusio lietuvio Stasio Girėno ir pirmojo Lietuvos lenktynininko Monte Karlo ralyje Klemenso Martinkaus gimtinė Vytogaloje, ir žinoma, Šilalė – pirmasis ir vienintelis miestas Lietuvoje, gavęs patriotiškiausio miesto vardą.

O ar žinojote, kad popiežiaus Jono Pauliaus II lietuvių kalbos mokytojas buvo iš Laukuvos apylinkių kilęs Stasys Žilys, Kutulių kaime gimęs Lietuvos prezidentas Aleksandras Stulginskis buvo jauniausias tuo metu Europoje šalies vadovas, legendinis lakūnas Stasys Girėnas buvo 16-tas vaikas šeimoje, o vienas iš Šilalės krašto senovinių patiekalų vadinasi „Meškuos šūduks". Šiuos ir kitus įdomius faktus apie Šilalės kraštą sužinosite kelionės metu.

Šiuo pažintiniu turu tikimasi ne tik sužadinti norą daugiau domėtis gimtuoju kraštu, skatinti vietinį turizmą, bet ir prisidėti prie Atkurtos Lietuvos šimtmečio įamžinimo.

Ekskursijos laikas: gegužės 12 d. (šeštadienis), nuo 10 iki 16 val.

Pažintinis turas - nemokamas.

Būtina išankstinė registracija mob. +370 696 690 86. Vietų skaičius ribotas.

Pažintinis turas skirtas Europos dienai, Europos kultūros paveldo metams ir Atkurtos Lietuvos 100-mečiui.

Ekskursiją organizuoja Šilalės rajono savivaldybės viešoji biblioteka, finansuoja – Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje.

PROGRAMA

10 val. Ekskursijos pradžia (nuo Šilalės kultūros centro kiemo pusės).

10.10 val. Pirmasis Lietuvoje Kovo 11-ajai skirtas paminklas „Laisvės šauklys" Šilalės mieste.

10.30 val. Pirmojo Lietuvos lakūno, perskridusio Atlantą, Stasio Girėno gimtinės muziejus Vytogaloje.

11.15 val. Vieninteliai ąžuoliniai altoriai vienintelėje Lietuvoje Švč. Mergelės Marijos Snieginės vardu pavadintoje Girdiškės bažnyčioje.

11.45 val. Seniausias ir mažiausias Lietuvos muziejus – D. Poškos Baubliai.

12.15-12.45 val. Pietūs (rūpinasi keliautojas) D. Poškos Baublių teritorijoje.

13 val. Vienas aukščiausių Lietuvos kryžių Kaltinėnuose (19 m).

13.30 val. Piramidę primenantis Bilionių piliakalnis su Pilėnų tragedijos istorija ir Aukštagirės apžvalgos bokštas su Žemaitijai būdinga panorama.

14.15 val. Vienas įdomiausių Lietuvoje Medvėgalio piliakalnis, nuo kurio, pasak Maironio, matyti 14 bažnyčių bokštai, ir pirmojo Lietuvos radijo įkūrėjo Alfonso Jurskio kapas Medvėgalio kalno papėdėje.

15 val. Laukuva – 2018 m. Mažoji Lietuvos kultūros sostinė ir viena seniausių Žemaitijos gyvenviečių: Laukuvos Šv. Kryžiaus Atradimo bažnyčia, vienos pirmųjų viešai Lietuvoje parašiusios apie tremtį Dalios Grinkevičiūtės gyvenamasis namas, paminklinis kalavijas ir paminklas Atkurtos Lietuvos 10-mečiui.

15.30 val. Pirmasis Lietuvoje metereologinis radaras Dvarviečių k. (Laukuvos sen.).

16 val. Grįžimas į Šilalę.

Programa gali keistis.

Rima Norvilienė, Komunikacijos ir informacinių technologijų skyriaus vedėja ir ekskursijos organizatorė