Atidaryta unikali Andriaus Zaikausko mažosios plastikos paroda

Ketvirtadienis, 26 Balandis 2018 17:39

Minint Nacionalinę bibliotekų savaitę, Šilalės rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje atidaryta šilališkio Andriaus Zaikausko autorinė mažosios plastikos „Ex-libris" paroda. Neįprastoje vietoje – bibliotekos koridoriuje – eksponuojama 12 kūrybinių darbų, kurių pagrindinė tema – knygos. Tarp eksponatų – ir seniausias Lietuvos muziejus „Baubliai" – Šilalės krašto pasididžiavimas.

Ex-libris reiškia knygos ženklą, žymintį jos savininką. Taigi, Andrius yra šių darbų kūrėjas ir, žinoma, savininkas.

Susirinkusiems į parodos pristatymą A. Zaikauskas pasakojo, kad kūrybinis procesas užtruko vienerius metus. Tiesiog senos knygos buvo prikeltos antram gyvenimui, o iš jų gimė 12 stiprių darbų, tarp kurių nemažai su namų motyvais, taip pat fortepijonas, raktas, puodelis su lėkšte ir kt. „Kiekvienas darbas – maža istorija, o kaip ją perskaitys – lankytojo fantazijos reikalas. Pavyzdžiui, vienam dviratis gali reikšti knygnešį, kitam – paštininką, o trečiam – susisiekimo priemonę", - sakė Šilalės meno mokykloje dirbantis A. Zaikauskas.

Kūrėjas sakė, kad vien idėjos neužteko. Reikėjo pasukti galvą, kaip sumanymą sujungti su medžiaga, šiuo atveju – knyga.

Bibliotekos erdvė pasirinkta neatsitiktinai. Juk darbuose vyrauja knygos. Liko tik sukurti netradicinę kamerinę aplinką ir panaudoti iliuminaciją. O rezultatų galite pamatyti užsukę į bibliotekos antrąjį aukštą.

Parodos atidaryme dalyvavo Šilalės rajono savivaldybės viešosios bibliotekos direktorė Astutė Noreikienė, A. Zaikausko kolegos iš Šilalės meno mokyklos, šeima ir kiti svečiai.

Renginį vedė Skaitytojų aptarnavimo skyriaus vedėja Danutė Šimkienė.

Rima Norvilienė, Komunikacijos ir informacinių technologijų skyriaus vedėja, autorės nuotr.