Bibliotekoje lankėsi Izraelio ambasadorius Lietuvoje

Šiandien Šilalės rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje viešėjo Izraelio ambasadorius Lietuvoje J. E. Amir Maimon su žmona. Jie apžiūrėjo Bibliografijos ir kraštotyros skyriuje veikiančią Šilalės Simono Gaudėšiaus gimnazistų (vadovė Aušrelė Baublienė) parengtą parodą apie Šilalėje gyvenusių žydų palikimą.

Informacinėse lentose sutalpinta gimnazistų rasta kraštotyrinė medžiaga apie dingusį štetlą mūsų mieste. Čia gyvenę žydai kūrė savo gyvenimą, verslą, tuo pačiu prisidėjo kuriant ir Šilalės miesto istoriją. Tarpukariu veikė nemažai žydų parduotuvių, manufaktūrų, arbatinių, netgi viešbutis, kuris, beje, buvo įsikūręs dabartiniame Šilalės rajono savivaldybės pastate.

Vizito bibliotekoje metu ambasadorius domėjosi knygų ir lankytojų skaičiumi. Jį sudomino bibliotekos viduje pastatyta knygų skulptūra, kuri jam pasirodė itin originalus kūrinys.

Atsisveikindamas svečias padovanojo Izraelio autorių knygų ir palinkėjo sėkmės darbe.

Rima Norvilienė, Komunikacijos ir informacinių technologijų skyriaus vedėja, autorės nuotr.