Šv. Velykų laukimas Kvėdarnos bibliotekoje

Penktadienis, 30 Kovas 2018 11:56

Kovo 29 d. Kvėdarnos filialo bibliotekininkė Judita Vainorienė pakvietė savo skaitytojus į kūrybinį-edukacinį užsiėmimą – kiaušinių marginimą „Margučių paradas".

Bibliotekoje vaikai šurmuliavo visą popietę: vieni atėjo lydimi draugo, kiti – rinkosi būreliais.

Bibliotekininkė papasakojo vaikams apie šv. Velykų tradicijas, papročius, kiaušinių marginimo būdus, taip pat mokė, kaip reikia marginti, pasiruošti dažus ir kitas gudrybes. Popietės dalyviai klausėsi su dideliu įdomumu, nes apie kiaušinių marginimą natūraliomis priemonėmis ne visi buvo girdėję. Daugelis iš jų nebuvo bandę marginti vašku, svogūnų lukštais, gėlių ir žolių lapeliais, ryžiais, išgauti spalvas panaudojus ciberžolę, ąžuolo žieves, kavos tirščius ir t. t.

Pasiklausę pasakojimų bei patarimų, visi kibo į darbą. Vieni piešė vašku, kiti dėjo žolių lapelius, bėrė ryžius ant audinio skiautelių ir aprišę merkė į svogūnų lukštų, ciberžolių, ąžuolo žievių bei kavos nuovirus.

Labiausiai stebino rezultatas, nes nebuvo nei vieno tokio paties margučio, visi buvo skirtingi ir savotiškai gražūs.

Primarginom tiek, kad užteko visiems. Po margutį vaikai parsinešė namo, kad parodytų savo tėveliams.

Judita Vainorinė, Kvėdarnos filialo bibliotekininkė