Bibliotekoje veikia Jacques Prevert koliažų darbų paroda

Trečiadienis, 28 Kovas 2018 11:29

Nuo kovo 27 dienos Šilalės rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Skaitytojų aptarnavimo skyriuje eksponuojama prancūzų poeto ir scenaristo Jacques'o Prevert'o koliažų darbų paroda.

Jacques'as Prévert'as dar vaikystėje susižavėjo vaizdų pasauliu. Peno vaizduotei jis ieškojo kine, mugėse, Liuksemburgo muziejuje, Dupuytren'o patologinės anatomijos muziejuje, o taip pat išplėšytuose Mažojo iliustruoto žurnalo lapuose. Tapęs jaunuoliu, jis karpė straipsnius užsakovams iš dienraščio Courrier de la presse, kuriame dirbo kartu su Yves'u Tanguy. Suaugęs, visą laiką kaupė iliustracijas – parsinešdavo jas iš blusturgių, mugių, susirinkdavo pasivaikščiojimų Senos krantine metu iš bukinistų, rasdavo meno albumuose, senuose žurnaluose, laikraščiuose...

1912 metais Georges'as Braque'as ir Pablo Picasso sukūrė pirmuosius koliažus, vėliau jais pasekė dadaistai ir siurrealistai, su kuriais Jacques'as Prévert'as draugavo iki 1930 m. Nors pirmąjį žinomą koliažą Jacques'as Prévert'as sukūrė 1943 m., ši nauja meninės kūrybos forma jį užvaldė ir tapo jo aistra tik nuo 1948 m., kai dėl nelaimingo atsitikimo kurį laiką jis negalėjo rašyti.

Jacques'as Prévert'as ieškojo išraiškos būdų kine, literatūroje, koliažuose, bet visada į pagalbą pasitelkdavo tą patį montažo meną. Be to, visą jo kūrybą nuolat įtakojo nuoširdi draugystė su įvairių sričių menininkais – tapytojais, iliustruotojais, fotografais.

Parengta pagal Prancūzų instituto Lietuvoje informaciją