Pristatyta Teresės Ūksienės knyga „Duonutės kelias"

Antradienis, 20 Kovas 2018 17:04

Šiandien vaikams sunku įsivaizduoti ilgą rugio kelią nuo pirmo susilietimo su Motule Žeme iki gardaus ir kvepiančio kąsnio ant kasdieninio mūsų stalo. Šiuolaikinių vaikų supratimas apie duonos kelią dažniausiai baigiasi artimiausioje aplinkoje – parduotuvėje. Vaikams sunku suvokti, kokį vis dėlto ilgą kelią duonelė turi nueiti, kol patenka ant mūsų stalo.

Kovo 16 dieną Šilalės rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriuje surengtas literatūrinis rytmetis, kurio metu vyko susitikimas su poete Terese Ūksiene ir jos knygos „Duonutės kelias" pristatymas.

Knygoje rašytoja pasakoja apie duonos kelią nuo rugių sėjos, pjūties, kūlimo, malimo, miltų sijojimo, kepimo ir atsiradimo ant stalo.

Gražu buvo žiūrėti į tautiniais drabužiais pasipuošusius vaikus, nešančius duoną, grojančius kanklėmis, skaitančius eilėraščius.

Knygos pristatyme dalyvavo Šilalės Dariaus ir Girėno progimnazijos 3 klasės mokiniai ir mokytoja Laimutė Būdvytienė.

Vaikai savo nuoširdumu nustebino poetę skaitydami eilėraščius. Poetė apkabino kiekvieną vaiką ir padovanojo kiekvienam dažais kvepiančią knygutę su palinkėjimu, kad niekada nepritrūktų duonos ant mūsų stalo.

Poetę ir renginio svečius pasitiko Šilalės meno mokyklos kanklininkės, kurias paruošė mokytoja Jolanta Bučnienė.

Dėkojame UAB „Pitlius" už gardžią duonelę ir nuolatiniams mūsų renginių pagalbininkams – vaikų klubo „Nykštukas" nariams.

Ona Bajorinienė, Vaikų literatūros skyriaus vedėja