Pajūrio bibliotekoje pagerbtos Sausio 13-osios įvykių aukos

Pirmadienis, 15 Sausis 2018 11:46

Pajūrio bibliotekoje pagerbtos Sausio 13-osios įvykių aukos. Popietėje „Sausio 13-oji – istorinė Lietuvos diena", kuri vyko sausio 12 dieną, dalyvavo Pajūrio seniūnijos seniūnė Roma Veščiūnienė ir seniūnijos darbuotojai bei bibliotekos lankytojai. Pristatyta tuo pačiu pavadinimu spaudinių paroda, kuri veiks iki vasario14 d.

Šiemet minime 27-ąsias Sausio 13-osios metines ir mumyse atmintis tikrai gyva. 1991 m. Sausio 13-oji nors ir nėra tikroji nepriklausomybės atgavimo diena, dažnam lietuviui su laisve ir nepriklausomybe asocijuojasi aiškiau nei kitos atmintinos ir švęstinos datos. Galbūt todėl, kad tuos įvykius menantys liudininkai yra su mumis ir šiandien pasakoja, kokia yra Laisvės kaina ir kokie jie buvo vieningi, stiprūs už ją sumokėti. Visi, ko gero, žino, kad tą šiurpią naktį žuvo 13 Lietuvos laisvės gynėjų (dar vienas nuo sunkių sužalojimų mirė vėliau). Visi jie tapo Lietuvos naujausios istorijos laikų didvyriais. Metams bėgant, jų vardai nepasimiršo. Juos atmindami gyvename laisvoje šalyje.

Rasa Griškienė, Pajūrio filialo bibliotekininkė