Bibliotekoje vyko susitikimas su Lietuvos diplomatu Vygaudu Ušacku

Antradienis, 09 Sausis 2018 07:30

Sausio 8 dieną, pirmadienį, mūsų Šilalės rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje lankėsi ir su šilališkiais susitiko Lietuvos diplomatas Vygaudas Ušackas. Svečias kalbėjo apie Lietuvos ateitį, aptarė svarbiausius Pasaulio įvykius, Lietuvai tenkančias grėsmes ir galimybes, atsakė į interesantų klausimus.

V. Ušackas – vienas iš įspūdingiausią karjerą padariusių Lietuvos diplomatų. Jis buvo užsienio reikalų ministras, pirmasis vyriausiasis derybininkas dėl narystės ES, Lietuvos ambasadorius JAV, Meksikoje ir Didžiojoje Britanijoje, ES specialusis atstovas Afganistane ir ES ambasadoriaus Rusijoje. Šiuo metu vadovauja Kauno technologijos universiteto Europos institutui. Diplomatas yra vieno sėkmingiausių pastarojo dešimtmečio jaunimo pilietiškumo projekto „Misija Sibiras" iniciatorius, patarėjų tarybos pirmininkas.

V. Ušacko nuopelnai įvertinti Estijos, Graikijos, Gruzijos, Ispanijos, Lenkijos, Norvegijos, Prancūzijos, Ukrainos ir Lietuvos valstybiniais apdovanojimais. Ambasadorius yra Lietuvos studentų sąjungos garbės narys, Tauragės apskrities, Skuodo ir Ukmergės rajonų garbės pilietis. V. Ušackui taip pat priklauso Vytauto Didžiojo universiteto garbės daktaro regalijos ir vieno seniausių pasaulio Urbino (Italija) garbės laipsnis. Diplomatas – dažnas svečias žymiausiuose pasaulio universitetuose, konferencijose nuo Stanfordo iki Vladivostoko.

Rima Norvilienė, Komunikacijos ir informacinių technologijų skyriaus vedėja, autorės nuotr.