Piešinių paroda ir popietė Laukuvos bibliotekoje

Trečiadienis, 22 Lapkritis 2017 16:14

Eilę metų bendraudami su Šilalės meno mokyklos Laukuvos filialo dailės skyriaus mokiniais (mokytoja ekspertė Laimutė Rupšytė), organizuojame piešinių parodas. Mokinių parodėlės ne tik džiugina skaitytojų akis, bet ir paskatina apsilankyti bibliotekoje jaunųjų dailininkų tėvelius.

Šių metų lapkričio 20 d. spalvinga ir rudeninė mokinių piešinių paroda papuošė Laukuvos bibliotekos sienas. Didelius bendrus paveikslus kūrė Šilalės meno mokyklos Laukuvos dailės skyriaus 1-5 klasių mokiniai.

Bibliotekoje eksponuojami devyni kolektyviniai darbai, vaizduojantys ežiukus su rudeninėmis gėrybėmis.

Mokiniai patys rinkosi tiek fono, tiek ežiukų spalvas, gražino juos savo mėgstamomis rudens gėrybėmis.

Po parodos pristatymo mokiniai dalyvavo popietėje „Lietuvos tautinis kostiumas. Kas tai?", skirtoje Tautinio kostiumo metams. Daugelis mokinių nežino mūsų protėvių aprangos išskirtinumo ir savitumo.

XIX a. pab. –XX a. pr. senoliai išskirtinėmis progomis, šventadieniais, iš savo skrynių traukdavo išeiginius drabužius – lietuvių tautinius kostiumus. Aprangoje atsispindi etninis tapatumas, kultūrinis, istorinis ir regioninis savitumas.

Popietės metu mokiniai buvo supažindinti su Lietuvos etnografiniais regionais ir tų regionų išskirtiniais drabužiais. Renginio metu ne tik ieškojome etnografinių regionų drabužių skirtumų, bet ir lyginome juos, ieškodami panašių simbolių, spalvų.

Dėkoju visiems Šilalės meno mokyklos Laukuvos dailės skyriaus 1-5 klasių mokiniams ir mokytojai ekspertei Laimutei Rupšytei už parodos parengimą ir aktyvų dalyvavimą popietėje.

Jolanta Kairienė, Laukuvos filialo bibliotekininkė