Tilžėje pristatyta Šilalės krašto senovinių valgių knyga

Antradienis, 21 Lapkritis 2017 07:24

Vakar, lapkričio 20 dieną, lietuvių bendruomenei Sovetske (Kaliningrado sritis) buvo pristatyta Šilalės krašto kulinarinė knyga „Pasmuokavuok, kap skane". Kitoje Nemuno pakrantės pusėje gyvenantiems tautiečiams parodyta teatralizuota programa, vaizdingai pasakojanti apie tautinio kostiumo kilmę ir prasmę, senovinių žemaičių patiekalų gaminimą.

Ši išvyka – Bibliografijos ir kraštotyros skyriaus parengto projekto „Paveiziek, kap graže, pasmuokavuok, kap skane" dalis. Projektą finansuoja Šilalės rajono savivaldybės Etninės kultūros plėtros programa.

Šiuo projektu siekiama pristatyti Šilalės rajono savivaldybės viešosios bibliotekos išleistą unikalią ir didelio susidomėjimo Lietuvoje sulaukusią Šilalės krašto tradicinių patiekalų knygą, tuo pačiu paminėti Tautinio kostiumo metus.

Gausiai į Martyno Mažvydo biblioteką Sovetske susirinkę lietuvių bendruomenės nariai turėjo progos pamatyti pagal bibliotekos direktorės Astutės Noreikienės scenarijų parengtą pasirodymą su spalvingais Šilalės krašto tautiniais kostiumais, šmaikščiais pasakojimais žemaitiška tarme, Renatos Gužauskienės atliekamomis partizaninėmis ir savo kūrybos dainomis. Taip pat čia gyvenantys lietuviai galėjo paragauti žemaitiško sūrio, iš grūstų kanapių, obuolių skiltelių ir duonos minkštimo padarytus „Meškuos šūdukus" ir kitų žemaitiškų patiekalų, kuriuos galima rasti knygoje „Pasmuokavuok, kap skane".

Už lietuvybę, lietuvių liaudies papročius ir žemaičių tarmę puoselėjantį pasirodymą bibliotekos darbuotojoms padėkojo Lietuvos Respublikos konsulas Sovetske Bronius Makauskas.

Rima Norvilienė, Komunikacijos ir informacinių technologijų skyriaus vedėja, autorės nuotr.